A fesztivál versenyprogramjában az előző évinél eggyel több, tizenhat produkció szerepel. A darabokat Karsai György, a Pécsi Tudományegyetem klasszika filológia professzora választotta ki, az általa 2004. március 31. és 2005. április 1. között szemlézett 163 előadás közül. A versenyprogramba bekerült 12 társulat összesen 28 előadást tart. A több mint kétszáz színész sikeres fellépéséhez mintegy félezer statiszta, háttérmunkás, műszaki, díszítő, kellékes és öltöztető járul hozzá.
A produkciókat magyar és külföldi szakemberekből álló zsűri, valamint színészekből, továbbá a közönségből alakuló bírálóbizottság díjazza. Az elismeréseket a június 18-i gálaesten adják át.
A találkozót színesítő úgynevezett off-programok 26 helyszínen zajlanak. A koncertekre, táncmulatságokra, kiállításokra és közönségtalálkozókra félezer fellépőt és több tízezer érdeklődőt várnak.
A POSZT üzleti terve mintegy 180 millió forint, amelyből 140 milliót Pécs városa és a kulturális tárca fele-fele arányban áll. A fennmaradó részt a jegyeladásokból és szponzori hozzájárulásokból fedezik.
Az idei találkozó érdekessége, hogy az Európa kulturális fővárosa 2010 címre kandidáló Pécs pályázatíróinak ötlete nyomán a Pécsi Nemzeti Színház előtt egy óriás üzenőpalackot állítottak fel, amelyben bárki elhelyezhet egy levelet, személyes tárgyat, hang-, vagy videókazettát. A küldeményeket öt év múlva, 2010-ben kapják kézhez a címzettek.