Az uniós ügynökség igazgatója, Jakab Zsuzsanna szerint egyelőre kifejezetten állategészségügyi kérdésről van szó, a vírus állatok között terjed, emberekre kevéssé veszélyes, és nagyon kicsi a valószínűsége annak, hogy bárki Európában ezt a fertőzést megkapja. Ha mégis, a betegség azokat érintheti, akik közvetlenül foglalkoznak a fertőzött állatokkal, és az ügynökség leginkább erre a lakosságcsoportra koncentrál.
Folyamatosan figyelik a betegség felbukkanásáról érkező jelentéseket, szakértőket küldenek ki – mint például Romániába -, hogy minimalizálják a további fertőzés lehetőségét, és nyomon követik a mintáknak a nemzetközi laboratóriumokban való ellenőrzését.
Az ügynökség kockázatbecslést készített, amelyből egyértelműen kiderül, hogy ennek a madárinfluenzának az emberekre gyakorolt hatása és rizikója rendkívül alacsony, mondhatni azt is, hogy minimális, ha bizonyos óvintézkedéseket az emberek betartanak. Ugyanakkor az európai állampolgárok védelmében kidolgozták a foglalkoztatási irányelveket azok számára, akik közvetlenül vannak kapcsolatban a fertőzött állatokkal, s ezek megvédik őket attól, hogy a fertőzést megkapják.
A betegség körül felmerült félreértések miatt az ügynökség tájékoztatót készített a nem szakértő állampolgárok számára a gyakran feltett kérdésekről és a válaszokról, amelyeket el lehet olvasni a honlapjukon.