Szaunázni ugyan nem mentek közösen, mint egykor Helmut Kohl és Borisz Jelcin, de az elődökhöz hasonlóan Gerhard Schröder és Vlagyimir Putyin is jó emlékekkel gondolhat vissza a konkrét gazdasági eredményeket hozó kétnapos csúcstalálkozójukra. Az orosz elnök – aki a hidegháború idején öt éven át ténykedett Drezdában a KGB ügynökeként, s ennek megfelelően folyékonyan beszél németül – politikai és gazdasági tekintetben is kitüntetett fontosságúnak minősítette a kétoldalú kapcsolatokat, amit a vendéglátó kancellár abban a formában konkretizált, hogy ígéretet tett egy 1 milliárd márkás exporthitelgarancia-keret felújítására.
A Hermes nevű félállami exporthitel-biztosító égisze alatt futó program az 1998. nyári orosz gazdasági válságot követően fulladt le, és a 600 millió márkás orosz kötelezettség kérdését azóta sem sikerült rendezni, ami érezhetően visszavetette a német kivitelt. Schröder most bejelentette, hogy az ügy “politikailag megoldottnak tekinthető”, s amint a szakértők tisztázzák a még nyitott jogi problémákat – erre a tervek szerint a hónap végéig sor kerül -, a Hermes-keret azonnal megnyílik, 1 milliárd márkával.
A csúcstalálkozó során a többségi állami tulajdonú orosz Gazprom több ügyletet is tető alá hozott német vállalatokkal. Így a gázipari óriás a BASF konglomerátumhoz tartozó Wintershall vegyipari céggel közösen tár föl egy tengeri lelőhelyet az orosz északon; a Wintershall 2 milliárd márkát invesztál a projektbe. A Gazprom szerződést kötött emellett a Salzgitter acélipari vállalattal egy gáz- és vegyipari komplexum bővítéséről és egy metanol-üzem létesítéséről – 1 milliárd, illetve 800 millió márka értékben -, a Ruhrgas, a legnagyobb német gázszolgáltató pedig a környezetvédelmi terén erősíti együttműködését az orosz vállalattal. –