A lapnak névtelen fõvárosi fideszes források megerõsítették, hogy a Fidesz–KDNP – bár Hajdúszoboszlón nem szavazott errõl – hallgatólagosan rábólintott a fideszes kerületi polgármestereket tömörítõ Budapesti Önkormányzati Szövetség (BÖSZ) koncepciójára. Abban is egyetértés volt, hogy ne külön Budapest-törvényben, hanem az õsszel elfogadandó új önkormányzati törvényben rögzítsék a fõváros életét szabályozó kérdéseket.
Több, neve elhallgatását kérõ fideszes önkormányzati vezetõ arról beszélt, egyértelmûen a BÖSZ került ki gyõztesen a Tarlós Istvánnal vívott küzdelembõl. Mint mondták, nem értették, hogy a fõpolgármester miért nem mûködött velük együtt, és egyértelmû politikai hibának minõsítették, hogy Tarlós István több fõvárosi kulcspozícióba nem a Fidesz–KDNP-bõl, hanem egykor az MSZP–SZDSZ holdudvarához tartozó személyekbõl válogatott vezetõket.
Az új Budapest-szabályozás egyébként szerintük nem gyengíti majd a fõvárost a kerületekkel szemben, hanem a feladatok tisztázásával egyértelmû helyzetet teremt a kétszintû városvezetésben.
Tarlós István néhány hete a Magyar Nemzetnek azt mondta, félreáll, ha elveszik a mozgásterét, “kinevezett fõpolgármester” nem lesz.