Henrietta „Hetty” Green igencsak jómódú családba született 1834-ben, övék volt a legnagyobb bálnavadász flotta Massachusetts államban. Gyerekként játék helyett az üzleti dokumentációt és a cég leltárait bújta, 13 évesen pedig már könyvelőként vett részt a vállalkozásban, majd hamarosan saját vagyont szerzett, ingatlanok, kötvények, sőt, polgárháborús bankók felvásárlásával. A Wall Street legrettegettebb „boszorkányává” vált – írja róla a Múlt-kor.hu.
Édesapja halála után annak munkatársai mellett kitanulta az üzleti élet, a kereskedelem minden fortélyát, a nagynénjétől örökölt kétmillió dolláros birtokkal együtt jókora vagyonra tett szert. De nem elégedett meg ennyivel, elsősorban a New York városában bonyolított ingatlaneladásokból tett szert tekintélyes profitra, de jelentős mennyiségű kötvényt is vásárolt, amit később nagy haszonnal adott tovább. Tényleg értette a dolgát. A polgárháború ideje alatt az északi államokban rengeteg vészhelyzeti papírpénzt nyomtattak, amelyek értéke folyamatosan csökkent, Hetty azonban minden fellelhető darabot megvásárolt belőle. Megérzése bevált, az 1875-ös gazdasági válságnak köszönhetően ugyanis a kormány ismét aranyfedezettel biztosította a zöldhasúnak nevezett bankók értékét, a befektetés így busásan megtérült.
Hetty Green azonban a fukarság művészetét is mesteri szintre emelte. A spórolás érdekében nem járt orvoshoz, pedig évekig sérv kínozta, olcsó éttermekbe járt, ruhatárára sem költött sokat,
Az 1860-as években összeházasodott a szintén milliomos bankárral, Edward Henryvel, ám harmonikus és sírig tartó (Hetty 1916-ban hunyt el )kapcsolatukat csak az zavarta meg, hogy Edward növekvő pénzügyi nehézségei idején Hetty vonakodott kölcsönt adni a férjének. Henrietta Grrent nemcsak a közvélemény, hanem a legközelebbi üzlettársai is elképesztően fukarként jellemezték. A visszaemlékezések alapján ezt a tulajdonságát apjától örökölte, aki már kiskorában azt sulykolta belé, hogy az életben semmi sincs ingyen, még a kedvesség sem.