A Fidesz elnöke arról is tájékoztatta az Országgyűlés Mentelmi, Összeférhetetlenségi és Mandátumvizsgáló Bizottságát, hogy a testület zárt ülésén nem kíván a személyes meghallgatás lehetőségével élni, és tudomásul veszi, hogy a kezdeményezés tárgyalásánál nem lehet jelen. Idézte a Házszabály 131/C. paragrafusának 6. bekezdését, amely szerint a “bizottság elnöke az (…) ügy tárgyalásáról, idejéről és helyéről köteles az érintett képviselőt értesíteni. Ha a képviselő megjelenik, kérésére meg kell őt hallgatni, de a mentelmi bizottság ülésén egyébként nem lehet jelen”.
Eljárás indult Orbán ellen
Géczi József Alajos, a mentelmi bizottság elnöke múlt csütörtökön rendelte el a vagyonnyilatkozati eljárás megindítását Orbán Viktorral szemben. A szakbizottság szocialista elnöke közleményében úgy fogalmazott: az Orbán Viktor és házastársa vagyonával kapcsolatos nyilatkozatokból és közlésekből megállapítható, hogy Orbán Viktor vagyona a budai villa jelzett növekedése alapján jelentősen gyarapodott. “A törvény kizárja, hogy az elnök határozzon arról, hogy ez a növekedés lakótérnek minősül-e, valamint hogy Orbán Viktor és házastársa jövedelméből alátámasztható-e ez a gyarapodás” – írta Géczi József Alajos. Közölte, hogy az ügyet a mentelmi bizottság elé terjeszti, a testület zárt ülését szerdára hívta össze, amelyre meghívta Orbán Viktort is.
Répássy Róbert, a Fidesz frakcióvezető-helyettese akkor úgy reagált a döntésre: a szocialisták – a kudarcba fulladt Orbán-bizottság után – folytatják a Fidesz elnöke elleni lejárató kampányukat, ennek jegyében a mentelmi bizottság MSZP-s elnöke “politikai megrendelésre” döntött a vagyonnyilatkozati eljárás megindításról. Orbán Viktor pedig azt közölte: politikai provokációnak tartja a vele szemben elindított vagyonnyilatkozati eljárást.