Vádat emelt a Fővárosi Nyomozó ügyészség, a Széchenyi Bank egykori vezetőjével, Töröcskei Istvánnal és a feleségével, valamint tizenhárom másik személlyel szemben. Úgy tudjuk, hogy a volt bankvezér és a felesége is tagadta a bűnösségét.
A Fővárosi Főügyészség neveket mellőző tájékoztatása szerint egy házaspár a saját cégén keresztül többségi tulajdonosi befolyást szerzett egy pénzintézet felett, melynek megszerzése érdekében jelentős összegű hitelt vettek fel. Értesüléseink szerint a bedőlt Széchenyi Bankról van szó, amit Töröcskeiék vezettek korábban.
A vádirat szerint a pénzintézet a kezdetektől veszteségesen működött, ezért a pénzügyi felügyelet tőkepótlásra utasította a tulajdonos céget, amely azonban sem erre, sem a hitel visszafizetésére nem volt képes.
Ezt követően a felesége, az igazgatósági tagok, valamint a hiteligénylők közreműködésével, bűnszervezetként működve, 2012-ben hiteleket helyeztek ki, melyek döntő részét, csaknem másfél milliárd forintot visszaforgatták ezután a tulajdonos céghez, majd azt az előírt tőkepótlásra használták fel.
Ezen túlmenően, a terheltek a pénzintézet által befektetési célzat látszatával külföldi bankszámlára kihelyezett forrásokból több mint 1 milliárd 700 millió forintot fordítottak tőkepótlást célzó fiktív hitelek visszafizetésére.
A fentieken túlmenően további olyan hitelek kihelyezéséről is döntöttek még ebben az évben, melyek során vagyonkezelői kötelezettséget sértettek, és ezzel további több mint 2 milliárd 300 millióst vagyoni hátrányt okoztak a pénzintézetnek.
A Fővárosi Nyomozó Ügyészség 15 személlyel szemben emelt vádat bűnszervezetben, különösen jelentős értékre elkövetett sikkasztás bűntette, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények miatt. Az ügyészség fegyház, illetve börtönbüntetést és pénzbüntetést, továbbá gazdasági társaságban való vezető tisztségviseléstől eltiltást kért a vádlottakra. Úgy tudjuk, hogy Töröcskeire és a nejére is fegyházbüntetést kértek, és a vádlottak közül mindenki tagadta a bűnösségét a nyomozati szakban.
Az ügy hátteréről itt írtunk bővebben: