Belföld

Másodszor is felfüggesztették Göd momentumos polgármesterét

Július végén a gödi képviselő-testület napirendre vette és meg is szavazta azt a beadványt, amely két hétre felfüggesztette Balogh Csaba momentumos polgármestert. A felfüggesztést a Fidesz mellett a DK, az LMP és a Jobbik támogatta. A felfüggesztés lehetőségét már két héttel előtte is megszavazták a képviselők egy fegyelmi eljárással együtt, de akkor Balogh a döntés felülvizsgálatát kérhette.

Ez a felfüggesztés most érne véget, ezért újabb ülést hívott össze a gödi önkormányzat. Többször is meg kellett szakítani az árulózó és új választást követelő lakosok miatt az ülést Gödön, mielőtt sikerült volna megszavazni, hogy újabb 30 napra felfüggesszék a momentumos polgármestert, Balogh Csabát – írja az Azonnali.hu.

Áruló, takarodj – percekig zengett ez a rigmus a képviselő-testület nyílt ülésén az ülést vezető LMP-s alpolgármesternek, Fülöp Zoltánnak címezve.

„A szavazás előtt is forró volt a hangulat több alkalommal is: a hallgatni éppen nem akaró hallgatóság soraiból az árulózás mellett új választást is követelt néhány gödi lakos, és többször hangos, indulatos bekiabálásokkal, sőt, még dudálással is megzavarták az emiatt egyébként kétszer is megszakított ülést” – írja a portál.

Három nappal ezelőtt három DK-s gödi önkormányzati képviselő felfüggesztette párttagságát. Előtte pár nappal pedig Fekete-Győr András Momentum-elnök és Gyurcsány Ferenc DK-elnök között volt csörte.

Még júniusban írtunk arról, hogy kisebbségbe került Gödön a polgármester, miután az ellenzéki tömb kettészakadt, a DK, az LMP és a Jobbik képviselői a Fidesszel együtt szavazva csökkentették Balogh Csaba hatáskörét. Az ellenzéki képviselők diktatórikus vezetési stílussal, hivatali visszaéléssel és a testület megtévesztésével vádolták a polgármestert, aki szerint viszont a három említett párt képviselői a Fidesszel együtt hoztak meg olyan döntéseket, amelyek a Samsung pozícióját erősítették. A dél-koreai cég ugyanis lakossági tiltakozás ellenére bővítené üzemét a városban, amit a kormány azzal is megtámogatott, hogy a gyár környezetét különleges gazdasági övezetté minősítette, ezzel elvonta Göd bevételeinek a harmadát, amit a fideszes többségű megyei önkormányzathoz irányított. A veszélyhelyzetben meghozott döntést a kormányoldal végül törvényerőre is emelte.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik