Nagyvilág koronavírus

Áttörés jöhet a koronavírus tesztelésében

Az Egyesült Államok  hadseregénél dolgozó tudósok olyan új koronavírusteszet fejlesztettek, amely még azelőtt azonosíthatja a vírushordozókat, hogy fertőzővé válnának, vagyis másoknak is átadhatnák a betegséget – írja a Guardian.

A kutatók várakozásai szerint a véralapú teszt már a fertőzés után 24 órával képes lesz kimutatni a vírus jelenlétét, még mielőtt az első tüneteket jelentkeznének, de ami ennél is fontosabb: napokkal megelőzve a potenciális továbbfertőzéseket.

Legalább tíz már létező gyógyszer hatásos lehet a koronavírus ellen, állítja egy tanulmány
Bizonyos daganatos, pszichés vagy allergiás betegségek kezelésre használt gyógyszerek is hatékonyak lehetnek.

A kutatást az Egyesült Államok Védelmi Minisztériumának kutatásokért felelős részlege (Darpa), azon belül is az amerikai hadsereg eredetileg vegyi és biológia mérgezések diagnosztizálására létrehozott egysége végzi, amely a járvány kitörésekor állt át a koronavírussal kapcsolatos vizsgálatokra.

Az új tesztet várhatóan egy héten belül benyújták sürgősségi jóváhagyásra az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerengedélyeztetési Hivatalnak (FDA), és a remények szerint már május második felében bevethetik az Egyesült Államokban.

Amennyiben a teszt tényleg úgy működik, ahogy a Darpa állítja, az igazi áttörést jelentene a járvány elleni küzdelemben, hiszen egy fontos diagnosztikai hiányosságot lehetne áthidalni általa. A Covid-19 fertőzés előtti észlelése világszerte jelentősen javítaná a tesztelési és nyomon követési programok hatékonyságát, mivel még azelőtt el lehetne különíteni a vírushordozókat, hogy másoknak is továbbadnák a kórt, ez pedig a korlátozások gyorsabb feloldását is elősegítheti.

Olyan cégtől remél vakcinát a világ, ami még egy terméket sem dobott piacra
A Moderna biotechnológiai vállalat még soha nem fejlesztett ki vakcinát, de Amerika önti a projektjükbe a pénzt.

Kép: AFP

Ajánlott videó

Olvasói sztorik