A négypontos riválistól nem kell megijedni, ez a csapat már rég nem olyan erős, mint 2012-ben, amikor Bojana Popovicsal és Maja Saviccal Európa-bajnok és olimpiai ezüstérmes lett. De nem is lebecsülendő ellenfél, ugyanakkor az elmúlt másfél hét eredményeiből nehéz kitalálni, milyen formában van.
Az első két meccsen a csoport két leggyengébbje volt az ellenfél: csupán 29-25-re verte Szenegált (félidőben még az afrikaiak vezettek 15-14-re) és 30-21-re Kazahsztánt.
Ugyanakkor november 21-én simán, 33-29-re nyert a vébén még hibátlan németek ellen, és múlt csütörtökön, egy kétszer 20 perces nem hivatalos edzőmérkőzésen 19-19-re végzett Norvégiával.
„Nekünk most kezdődik a világbajnokság. Tudjuk, miért küzdünk, és remélem, lesz erőnk kiharcolni az olimpiai részvételt″ – nyilatkozta a győriek jobbátlövője, Katarina Bulatovic, aki a nyitó mérkőzésen kisebb bokasérülést szenvedett, és ugyan folytathatta volna a játékot, de Per Johansson kímélni akarta, és pihentette.
„Jobb játékot akarunk és várunk el magunktól, mint amit az első két fordulóban mutattunk. Úgy vélem, Magyarország ellen sikerülni is fog. A németek és a norvégok elleni megmutattuk, hogy képesek vagyunk rá. A magyar válogatott életkora szerint fiatal, ám nagy tapasztalattal rendelkező csapat, amely jól felkészült a vébére és sokat vár tőle” – tette hozzá Bulatovic.
„Megmutattuk, hogy erősek vagyunk, mindkét mérkőzés hajrájában nagyszerűen védekeztünk és jól támadtunk. Néhány kézilabdázót pihentettem, gyakran forgattam a csapatot, de Magyarország, majd Románia és Spanyolország ellen erre már nem lesz lehetőség.”
Lépésről lépésre haladunk, minden meccs olyan lesz, mint egy döntő. Van egy kis problémánk, de remélem, hogy Milena Raicevic készen áll majd a következő mérkőzésekre.
Kiemelt fotó: IHF