Vb-újonc segítette őrült sikerhez a norvég kéziseket

Bár a szünetben még csak egy góllal vezetett, végül Norvégia 36-20-ra legyőzte Szlovéniát a Japánban zajló olimpiai kvalifikációs női kézilabda-világbajnokság hétfői játéknapján, a csoportkör második fordulójában.

Mindkét együttes győzelemmel kezdte a tornát, hétfői találkozójukat pedig meglepetésre a szlovénok indították jobban (6-3), mivel pontosabban lőttek és hatékonyabban védekeztek.

A szlovének elsősorban Ana Grosnak köszönhettek a szűk különbséget (12-13), az egykori győri átlövő nyolc gólt vállalt a félidőig.

A szünetben váltottak a norvégok, az egyik belső védő a vb-újonc Ingvild Kristiansen Bakkerud lett, aki nem csak kiválóan védekezett Gros ellen, de dobott hat gólt is.

Lenyűgözött a teljesítménye, semlegesítette Ana Grost és úgy lőtt, mint egy isten, Nagyszerű volt látni

– mondta róla Kari Brattset.

Így aztán a norvégok a második felvonásban végig lendületesen, eredményesen játszottak, és a kezdeti 9-2-es sorozatukkal tulajdonképpen eldöntötték a mérkőzést, amit egy 11-1-es szériával zártak.

A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC légiósai közül az irányító Stine Oftedal három, a beálló Brattset egy góllal járult hozzá a sikerhez.

Női kézilabda-vb, 2. forduló

A csoport:
Norvégia-Szlovénia 36-20 (13-12)

korábban:
Szerbia-Kuba 46-27 (25-11)
Hollandia-Angola 35-28 (17-12)

Az állás: 1. Norvégia 4 pont (83-36), 2. Szerbia 4 (78-52), 3. Hollandia 2 (61-60), 4. Szlovénia 2 (52-62), 5. Angola 0 (53-67), 6. Kuba 0 (43-93)

D csoport:
Svédország-Kína 32-19 (16-7)

korábban:
Japán-Kongói DK 28-16 (17-9)
Oroszország-Argentína 35-22 (17-12)

Az állás: 1. Oroszország 4 pont (61-33), 2. Svédország 4 (58-35), 3. Japán 4 (52-36), 4. Argentína 0 (42-59), 5. Kongói DK 0 (32-54), 6. Kína 0 (30-58)

A csoportok első három helyezettje jut a középdöntőbe. A világbajnokság győztese kijut a jövő nyári, tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig selejtezőt játszhatnak jövő márciusban.

Kiemelt fotó: Twitter