A rover január 15-én a robotkarja végén található Mars Hand Lens Imager kamera segítségével készített egy 57 felvételből álló képsorozatot, amelyből aztán összeállt a szelfi – írja az MTI.
Az autóméretű marsjáró több mint egy évet töltött el a Vera Rubin-gerincnél, ezen időszak alatt értékes mintákat gyűjtött be. Az utolsó, 19. mintavételt december 15-én végezte el, az ekkor létrejött furat a marsjáró mellett, balra lent látható a szelfin. A táj a helyi viharok miatt a megszokottnál jóval porosabbnak tűnik.
A Curiosity következő célja egy, az Aeolis Mons irányában található agyagos terület. Az agyagásványok több információval szolgálhatnak azokról az ősi tavakról, amelyek a hegy alacsonyabban fekvő területeit formálták.
A nukleáris energiával üzemelő marsjáró 2012 augusztusában landolt a Gale-kráterben, és 2014-ben érte el az Aeolis Mons lábát. Azóta változatos területeken haladt át, amelyeken víz és szél nyomaira is bukkant.
Bár ez elsőre kevésnek tűnhet, ha figyelembe vesszük a terepviszonyokat, a megállással járó vizsgálatokat, illetve a földi irányítás parancsainak késését, már komoly teljesítménynek mondható.
Kiemelt fotó: NASA/JPL-Caltech/MSSS