Öt évvel ezelőtt az egész országot sokkolta, amikor kiderült, hogy H. Andrea és társa, K. Rudolf több gyerekét is rendszeresen verte, és patkányt, valamint fekáliából készült kókuszgolyót etetett velük. A vádiratban az állt, hogy a házaspár nem gondoskodott a gyermekeiről. Nem adtak nekik enni, nem öltöztették őket, a kicsik óvodába egyáltalán nem, iskolába pedig rendszertelenül jártak. Sőt, az is előfordult, hogy bogarakat kellett enniük, és szexuálisan bántalmazták őket.
„Először a Budapest Környéki Törvényszék tárgyalta az ügyet, ott felmentették őket. Ennek az volt az oka, hogy a gyerekek visszavonták az írásbeli vallomásukat. Ezt követően a bíróság bizonyítottság hiányában felmentette a szülőket a szexuális erőszak vádja alól” – magyarázta lapunknak Visontai Csongor, a nő ügyvédje.
A Fővárosi Ítélőtábla azonban eljárási hibákra hivatkozva hatályon kívül helyezte a Budapest Környéki Törvényszék ítéletét. A felállított szakértői csoport pedig kizárta a szexuális bántalmazást. Az ítélőtábla végül 13 év fegyházra ítélte H. Andreát és K. Rudolfot is. A nő jelenleg a szombathelyi börtönben raboskodik. Egy bennfentestől pedig úgy értesültünk, hogy öngyilkos akart lenni.
„Ezzel kapcsolatban nem szeretnék nyilatkozni. Annyit azonban elárulhatok, hogy továbbra is ártatlannak vallja magát és nagyon nehezen viseli a dolgokat” – tette hozzá Visontai.
Természetesen megkerestük a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságát is, hogy megtudjuk miként akart végezni magával a szigetszentmiklósi nő. „A büntetés-végrehajtás szervezeténél keletkezett, bármely fogvatartottal kapcsolatba hozható valamennyi adat bűnügyi személyes adatnak minősül, így az Ön által feltett kérdésre sajnos nem áll módomban tájékoztatást adni” – közölte Orosz Zoltán, a BVOP szóvivője.
„Általánosságban azonban elmondható, hogy a büntetés-végrehajtási szervezet személyi állománya kiemelt figyelmet fordít az elítéltek önkárosító cselekményeinek megelőzésére, megakadályozására. A büntetés-végrehajtás fokozott figyelmet fordít a fogvatartottak mentális egészségének megőrzésére. Már a bv. intézetbe történő befogadásuk során pszichológusok és reintegrációs tisztek vizsgálják az elítélteket, felmérik családi körülményeiket, szuicid-veszélyeztetettségüket, ennek figyelembevételével történik a különböző biztonsági kockázati csoportokba sorolásuk. A reintegrációs tisztek és a pszichológusok rendszeresen foglalkoznak a fogvatartottakkal, figyelemmel kísérik kapcsolattartásuk rendszerességét és minőségét, ösztönzik őket a tanulásra, a börtön által szervezett szabadidős tevékenységekben való részvételre, ezzel is csökkentve azokat a tényezőket, amelyek önkárosításhoz vezethetnek” – tette hozzá.
„Jelenleg egy négyfős cellában van elhelyezve. Jó kapcsolatban van a zárkatársaival, és a személyzet is sokat foglalkozik vele. Dicsérete és fegyelmije nincs. Semmit nem dolgozik, olvasással és tévézéssel szokta elütni az időt” – mondta bv-s berkekben járatos informátorunk, aki tagadja, hogy végezni akart magával a horroranya.