David Terburg, az Utrechti Egyetem kutatója és munkatársai tesztoszteront vagy placebót adtak a vizsgálatba bevont önkénteseknek, majd színesre festett férfi és női arcokat mutattak nekik – az egyes arcokon örömteli, semleges vagy haragos kifejezés volt látható. Amikor az arcok színét megváltoztatták, a kutatók arra kérték az önkénteseket, hogy tekintetüket fordítsák az arccal azonos színű körre.
Kiderült, hogy a tesztoszteront kapott résztvevők jóval lassabban fordították el tekintetüket a haragos arcról, mint a másik kettőről, míg ugyanez nem történt meg azoknál, akiknek placebót adtak be. Beszámolójuk szerint eközben egyik résztvevőben sem tudatosult, hogy milyen arckifejezéseket láttak, ami arra utal, hogy a haragos arc kitüntetett kezelése tudattalanul zajlott le.
Meglepő módon az önkéntesek hangulatváltozásról sem számoltak be a tesztoszteron adagolása után, ami arra utalhat, hogy a tesztoszteron tudattalanul hat, automatikusan és szándék nélkül motiválja a szociális dominanciát az embernél, ahogyan az állatoknál is.