Kézi BL: Németországban nyert a Fradi

Az FTC-Rail Cargo Hungaria vasárnap négy góllal nyert a német Thüringer HC otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában.

A hazaiak gyorsan elhúztak 4-0-ra, a magyar csapatnak pedig több mint öt perc kellett ahhoz, hogy először a kapuba találjon. A sokat hibázó vendégcsapat Bíró Blanka védéseinek köszönhette, hogy nem került komoly bajba, de szépen lassan a Fradi is belerázódott a meccsbe. Olyannyira, hogy félidőben már egy góllal a Ferencváros vezetett 12-11-re.

Az FTC a jó támadójáték mellé párosuló gyenge védekezés miatt a szünetben ismét minimális hátrányba került, ám ismét az idő elteltével összeállt a védekezése a zöld-fehéreknek és szervezett, jó játékkal 22-18-ra elléptek. Ugyan a Thüringer visszajött a meccsbe a hajrára, 24-25 után elővette a Fradi a plusz tartalékait és behúzta a meccset.

A Ferencváros legközelebb november 4-én játszik majd a Bajnokok Ligájában, akkor a Thüringer érkezik majd Magyarországra.