Argentina's tennis player Joan Martin del Potro (front R) celebrates after winning the Davis Cup World Group final singles match between Croatia and Argentina at the Arena hall in Zagreb, on November 25, 2016. / AFP PHOTO / STRINGER

Del Potro óriási csatában egyenlített

2016. 11. 26. 09:22

Juan Martín del Potro négy szettben legyőzte Ivo Karlovicot a Davis-kupa zágrábi döntőjében. Korábban Marin Cilic verte Federico Delbonist, így az első nap után 1:1-re áll a horvát–argentin párharc.

Rögtön brékkel indított az első játszmában del Potro, előnyét pedig meg tudta őrizni, így előnybe került. Sikerült azonban egyenlítenie Karlovicnak, rövidítés után lett 1-1. A harmadik játszmában 4:3-as vezetésnél brékelt az argentin, majd magabiztosan hozta adogatójátékát. A negyedik szettet 7:5-re nyerte Del Potro, így 1:1-re áll a Davis-kupa döntő.

Szombaton délután az Ivan Dodig, Franco Skugor páros mérkőzik meg a Leonardo Mayer, Guido Pella duóval.