szerb vízilabda válogatott (Array)

Vízilabda-Eb: szoros meccsen védték meg címüket a szerbek

2016. 01. 23. 19:27

Sorozatban a harmadik, összességében a hetedik elsőségét szerezte meg Szerbia.

A szerb férfi vízilabda-válogatott megvédte Európa-bajnoki címét: a hazai rendezésű kontinensviadal belgrádi fináléjában 10-8-ra legyőzte a montenegrói csapatot.

Elképesztő hangulatban, telt ház, 16 ezer néző előtt ugrottak vízbe a csapatok, a montenegróiak azonban egy picit sem zavarodtak meg, és nagy meglepetésre pillanatok alatt kétgólos vezetésre tettek szert. A montenegróiak hozták a saját, kemény védekezésen alapuló játékstílusukat, ezzel a szerbeknek is meggyűlt a bajuk. A nagyszünetben egygólos hátrányban volt a hazai csapat.

A fordulást követően is megmaradt a montenegróiak magabiztossága, a zárónegyedre 6-6-os döntetlennel feszültek egymásnak a felek.

A negyedik negyed elején egy meg nem adott montenegrói gólt követően megszerezte a vezetést a szerb válogatott az Eger klasszisának, Milos Cuknak köszönhetően, majd Dusko Pijetlovic megduplázta az előnyt. A hazaiak egy jó védekezés után az ellentámadásból emberelőnybe kerültek, Nikola Jaksic pedig már háromgólosra növelte a különbséget. A montenegróiak nem adták fel, és másfél perc alatt két gólt szerezve felzárkóztak (9-8). A párharcot végül a szerb kapus döntötte el, tökéletes ütemben szerzett labdát, a megúszásból pedig a Szolnokon légióskodó Milan Aleksic zúdított a hálóba (10-8).

A szerbek Eindhoven (2012) és Budapest (2014) után sorozatban harmadszor diadalmaskodtak a kontinensviadalon, összességében a hetedik aranyérmüket gyűjtötték be.

Eredmény – Férfi vízilabda Európa-bajnokság, döntő

Szerbia-Montenegró 10-8 (1-3, 2-1, 3-2, 4-2)
Gólszerzők: Prlainovic, Aleksic, Cuk 2-2, Mandic, Filipovic, Pijetlovic, Jaksic 1-1, illetve Dar. Brguljan, Radovic, N. Janovic 2-2, Ivovic, Vukcevic 1-1