Budapest, 2017. január 21.
Mécsesek és egy szál rózsa a Szinyei Merse Pál Gimnáziumnál a fõváros VI. kerületében 2017. január 21-én. Egy az iskola diákjait szállító, Franciaországból hazafelé tartó autóbusz az olaszországi A4-es autópályán egy veronai csomópontnál balesetet szenvedett, majd kigyulladt. Tizenhat középiskolás diák életét vesztette, a sérültek száma 39.
MTI Fotó: Marjai János
Belföld

Olasz buszbaleset: saját verssel búcsúztak osztálytársai a siófoki diáktól

24.hu
24.hu

2017. 01. 22. 18:25

Korábban a témában:

Siófoki diák és édesanyja is meghalt az olaszországi buszbalesetben. Barátok, volt osztálytársak, tanárok, ismerősök városi képviselők, mintegy 150-en gyűltek össze a siófoki Vak Bottyán János Általános Iskola előtt, hogy virágokkal és gyertyákkal róják le kegyeletüket, írja a sonline.hu. 

A 16 éves fiú általános iskolai osztálytársai saját verset írtak barátjukról, amit az iskola lépcsőjén olvasták fel.

Az ismerősök beszámolói szerint anya és fia a busz első felében utazott, a fiú nevelőapja a busz hátsó felében ült, ő túlélte a balesetet és a hírek szerint vasárnap estére haza is érkezik a városba.

A család kérésére a volt osztálytársak által szervezett iskolai megemlékezést követően 18 órakor a lakás előtt is gyertyák gyúlnak az elhunytak emlékére.

A megemlékezés hétfőn a Baross Gábor Szakgimnázium és Szakközépiskolában folytatódik. Az intézmény honlapján így emlékeznek elhunyt diákjukra:

Balázs, az életvidám, mosolygós, kedves diákunk másodéves informatika szakos tanulója volt iskolánknak. Példakép volt Ő: a legjobb barát, kiváló osztálytárs, okos tanítvány, nagy sportreménység, aki alig egy hónappal ezelőtt vette át az „Iskolánk büszkesége” elismerő oklevelet a Shinkyokushin Karate Európa-bajnokságon elért VIII. helyezéséért. Fiatal diákunk elvesztése mindannyiunknak megrendítette a lelkét, nincsenek szavaink a fájdalmunk kifejezésére.

A megemlékezésen készült képeket a sonline.hu-n nézhetik meg.

vissza a címlapra

Kommentek

Legfrissebb videó mutasd mind

CHICAGO, IL - AUGUST 13: Four-year-old Leo Griffin leaves a protest against the alt-right movement held to mourn the victims of yesterdays rally in Charlottesville, Virginia on August 13, 2017 in Chicago, Illinois. One person was killed and 19 others were injured in Charlottesville when a car plowed into a group of activists who were preparing to march in opposition to a nearby white nationalists rally. Two police officers were also killed when a helicopter they were using to monitor the rally crashed.   Scott Olson/Getty Images/AFP
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.