Díszes, leletekben gazdag ősi sírra bukkantak Kínában – írja a Live Science. Egyelőre nem tudni biztosan, hogy kit temethettek el a végső nyughelyen, de a szakértők szerint valószínűleg egy egykori király fekhet benne.
A sír a Hadakozó fejedelemségek korából származik, egy olyan időszakból, amikor Kína területén hét állam osztozott, amelyek folyamatos háborúkban álltak egymással.
Többek között ebből is következtetnek arra, hogy egy uralkodó végső nyughelyéről lehet szó, valamint abból is, hogy a területén több mint 1000 ereklyét találtak, köztük bronzból készült edényeket, lakkozott faszobrokat és hangszereket is. A sír központjában egy koporsó volt, amelyre több mint ezer írott karakterből álló szöveget véstek.
A vizsgálatok szerint a sírhely Krisztus előtt 220 körülről származhat, vagyis a Csu állam késői korszakából, amikor a Csin állam már elkezdett felülkerekedni rajta. A Hadakozó fejedelemségek korában végül a Csin állam diadalmaskodott, amely hat riválisát legyőzve egyesítette Kínát, ezzel pedig megalapozta a modern kínai állam létrejöttét is.
A kutatók szerint a leletek segítségével sokat megtudhatnak a Csu állam politikai, gazdasági, kulturális, technológiai és társadalmi helyzetéről.