Különleges tengeri élőlényt örökítettek meg Nyugat-Ausztrália partjainál – írja a Newsweek. A Schmidt Óceánkutató Intézet csapata egy távirányítású merülő szerkezettel figyelte meg az Apolemia nembe tartozó telepes medúzát.
Az efféle élőlények különös, fonalszerű alakot öltenek, és valójában több ezer vagy akár millió klónszerű organizmusból állnak.
A telepes medúzák a tenger mélyén élő ragadozók, melyek a gyanútlan állatokra várnak, hogy aztán szúró sejteikkel megbénítsák azokat. A klónoknak a csoportosuláson belül eltérő feladataik lehetnek: egyes organizmusok a vadászatban, míg mások az emésztésben vesznek részt.
Check out this beautiful *giant* siphonophore Apolemia recorded on #NingalooCanyons expedition. It seems likely that this specimen is the largest ever recorded, and in strange UFO-like feeding posture. Thanks @Caseywdunn for info @wamuseum @GeoscienceAus @CurtinUni @Scripps_Ocean pic.twitter.com/QirkIWDu6S
— Schmidt Ocean (@SchmidtOcean) April 6, 2020
A most megörökített telep kivételesen nagy, a felvételen ráadásul éppen vadászik. Azt nehéz megmondani, hogy a teremtmény milyen idős, de Rebecca Helm, az Asheville-i Észak-Karolinai Egyetem munkatársa szerint akár több száz éves is lehet.
Kiemelt kép: Schmidt Ocean/Twitter