Bár egy ideig Magyarország is esélyes volt, a legfrissebb számítások szerint a szonda január 15-én lép be a Föld légkörébe, majd azok a darabjai, amelyeket a súrlódás következtében keletkező hő nem éget el, Jakartától nyugatra 1700 kilométerre érik el a Föld felszínét. Az orosz szakemberek szerint a becsapódás bekövetkezhet a jelzett időpont előtt, illetve után egy nappal.
A Fobos-Grunt űrszondát november 9-én Zenit hordozórakétával juttatták Föld körüli pályára Bajkonurból, hogy talajmintát vegyen a Mars nagyobbik holdjáról, a Phobosról, és azt a Földre szállítsa. Ezt követően azonban eddig ismeretlen okokból a szonda automatikája nem reagált a hajtóműindítási parancsokra, így Föld körüli pályán ragadt, nem tudott kilépni a bolygóközi térbe.
Az indításkor 14 tonna össztömegű szonda leérkező darabjainak teljes tömege mintegy kétszáz kilogramm lesz. Orosz szakemberek szerint nem kell attól sem tartani, hogy a szonda 7,5 tonnányi mérgező üzemanyaga a légkörbe kerül, mert alumíniumtartálya 100 kilométeres magasságban kilyukad, és tartalma elég.