REJTÉLYES ÁLLATPUSZTULÁSOK
2011 első hónapjai aggodalomra adtak okot, ugyanis tömeges állatpusztulásokról szóltak a híradások. Az Egyesült Államokban szó szerint madarak hullottak az égből. A jelenséget AFlockAlypse-nek keresztelték el. Az első AFlockAlypse-esetet Arkansas és Louisiana környékén szilveszterkor fedezték fel, akkor ezer feketerigó pusztult el. A jelentések ezután további elhullott partra sodort halakról és madarakról szóltak. Bővebben…
VILÁGÍTÓ KUTYA
Dél-Koreában kiderült, hogy bizarr állatkísérleteket folytatnak. Izzó egerek és sertések után kitenyésztették a világ első világító kutyáját, egy nőstényt Beagle-t. Tegont ugyan 2009-ben “fejlesztették ki”, de csak 2011-ben jelentették be tudományos áttörésként a mutáns kutya létezését. Bővebben…
ÁTTETSZŐ EGEREK
Japánban ennél is ijesztőbb teremtményeket hoztak létre. A RIKEN Intézetben kidolgoztak egy módszert a test átlátszóvá tételére, amely nem torzítja a szövetek felépítését és alakját. A karbamidos eljárást először egérembriókon próbálták ki. Bővebben…
EGYSZEMŰ BÉBICÁPA
Az “év szörnyének” az a kaliforniai-öbölben talált cápamagzat tekinthető, amelynek csak az egyik szeme fejlődött ki. A cápaszakértők szerint egy ilyen rendellenesség kifejlődése rendkívül ritka. A küklopsz cápáról készült képek bejárták a világot. Bővebben…
ELBŰVÖLŐ FEHÉR KIVIK
Azért kedves és szép ritkaságok is születtek idén. Manukura a ritka fehér kivi májusban látta meg a napvilágot Új-Zélandon. Ő volt a világ első fehér kivi fiókája, amíg testvére „meg nem érkezett” decemberben. Manukura saját Facebook oldallal rendelkezik, és hírt kaptunk arról is, hogy év közben műtéten esett át, de ma már teljesen jól van. Bővebben…
ZOMBIK MINDEN MENNYISÉGBEN
Mivel 2011 esztendőjében a vámpírok helyett zombikultusz hódított, így hirtelen reflektorfénybe kerültek a zombiként viselkedő, vagy másokat zombivá tevő fajok.
Bemutattuk a Tibeti-fennsík aranyát a 3500 méter magasság felett élő gombát, mely hernyókon élősködik. A kínaiak kedvelik a zombihernyókat: yartsa gunbunak hívják, és a gyógyászatban használják. Bővebben…
A patkányok zombiként kezdenek viselkedni a toxoplazma fertőzés hatására, elméjükben nőstény fajtársuknak hiszik a macskákat, és éppen ezért a “bársonytalpú vadászok” hamarabb megeszik őket, ami a toxoplazma parazitának kedvez. Bővebben…
Amerikai tudósok olyan gént azonosítottak, amitől zombivá teszi a hernyókat egy vírus. A hernyók a fertőzés hatására a fákon maradnak ahelyett, hogy elrejtőznének, és bebábozódnának, hogy lepkeként kezdjenek új életet. Ehelyett megolvadnak és a fákról lecsepegve még több hernyónak adják tovább az “élőhalottság vírusát”. Bővebben…
SZUPERERŐS LABOREGEREK
Svájcban egereknek adtak genetikai mutációval „szuperképességeket”. Egy laboratóriumban sikerült megduplázni egyszerű rágcsálók izomerejét. Az izmaik kétszer akkorára nőttek, és ha egy rágcsálóméretű futópadra helyezték őket, akkor kétszer annyi ideig bírták az iramot, mint nem génmanipulált társaik. Bővebben…
HANGOSKODÓ “FÉRFIASSÁG”
Kiderült, hogy melyik fajnak a leghangosabb a férfiassága. A rovar a Micronecta scholtzi vízipoloska fajhoz sorolható. A péniszüket egy hajszálnyi területen hasfalukhoz dörzsölve dalolják szerelmi éneküket, akár 99,2 decibel erősségű hangot is képesek kiadni. Ha arra gondolunk, hogy 100 decibelnek halljuk a légkalapács hangját két méterről, le a kalappal előttük. Bővebben…
PSZICHOPATA ÓRIÁSPOLIP
Nemcsak a ma élő fajok, de az ősiek is okozhatnak meglepetéseket egy nevadai tudós szerint, aki azzal a képtelen ötlettel állt elő az amerikai Földtani Társulat ülésén, hogy egy triász korban élt óriáspolip egy ősi tengeri ragadozó egy Ichthyoszaurusz csontjait úgy rendezte el a tengerfenéken, hogy abból következtetni lehessen arra, hogy ő végzett az állattal. A kutatót nem sokan vették komolyan, pedig az már szinte biztos, hogy a napjaink óriáspolipjai is képesek megtámadni a többi mélytengeri húsevőt. Bővebben…
SZERETETREMÉLTÓ A CSUPASZ TURKÁLÓ
Az év legkedveltebb állatai orvostudományi körökben a rémisztően csúnya csupasz turkálók lettek. Segítik a rákkutatást, valamint testméretükhöz képest lehetetlenül magas átlagéletkoruk az öregedés lassításának titkára is fényt vethet. Kiderült, hogy hihetetlenül lassú a spermájuk, valamint a reumások kedvenc állatai lehetnek, mert nem érzik a savasodás okozta fájdalmat. Bővebben…