Észak-Korea jelentős kiberfenyegetést jelent az Egyesült Államokra és más országokra nézve, különösen a pénzügyi intézményekre – írja az MTI az amerikai külügyminisztérium szóvivőjének bejelentésére hivatkozva.
Ned Price kiemelte, hogy közös erőfeszítésekre van szükség a Phenjan jelentette fenyegetések elhárítására. A sajtótájékoztatón hangoztatta, hogy ezek a hekkertámadások nemcsak az Egyesült Államokat fenyegetik, de szövetségeseiket és partnereiket is szerte a világon. Hozzátette: Észak-Korea jelentős kiberfenyegetést jelent a nemzetközi pénzügyi intézményekre is.
Az Egyesült Államok számos észak-koreai szervezetet üldöz, amelyeket azzal gyanúsít, hogy pénzt lopnak el a nemzetközi pénzügyi rendszerből. Az év elején három észak-koreai állampolgárt szállítottak az Egyesült Államokba, hogy bíróság elé állítsák őket. Azzal gyanúsítják őket, hogy akár 1,3 milliárd dollárnyi készpénzt vagy kriptovalutát próbáltak ellopni bankoktól és vállalkozásoktól.
Price úgy vélekedett, hogy Észak-Korea továbbra is képes bomlasztó számítógépes kémtevékenységet folytatni, ahogy az az elmúlt években is tapasztalható volt. Megjegyzései azt követően hangzottak el, hogy Dél-Korea csütörtökön bejelentette: állami atomenergiakutató-intézete hosszabb ideig ki volt téve észak-koreai hekkertámadásoknak, bár nem történt nagyobb adatszivárgás az ilyen támadások következtében.
Price nem volt hajlandó közvetlenül kommentálni a dél-koreai jelentést, de hangsúlyozta, hogy az országoknak együtt kell működniük. „A nemzetközi közösség, a hálózatvédők és a nyilvánosság számára létfontosságú, hogy éberek maradjanak és együttműködjenek az Észak-Korea által jelentett kiberfenyegetés mérséklésében” – mondta az amerikai külügyi szóvivő.