Az oldal egyébként már három éve működik, de nem volt interaktív, kizárólag ifjú könyvmolyok könyvkritikáit közölte, nem biztosított kommunikációs lehetőséget. Az oldal eredeti és mostani célja is az, hogy a fiataloknak a fiatalok nyelvén írjanak a könyvekről – mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a több mint száz 14-18 év közötti segédszerkesztő alkalmazása.
Az oldalt, amely jelenleg 10-15 ezer egyéni felhasználót vonz havonta, nem üzleti vállalkozásként indította a Penguin, de fontos jelzéseket ad a cég számára a könyves ipar jövőjével kapcsolatban.
Emellett a kiadó új könyveihez egyre interaktívabb megoldásokat szeretne kínálni. Ennek ékes példája Stephen Fry – amúgy is technológiamániás – brit színész The Fry Chronicles című, nemrég megjelent önéletrajzi kötetének kiadása is, amely a nyomtatott verzióval egy időben interaktív e-könyvként és iPhone-alkalmazásként is megjelent. A myFry elnevezésű alkalmazás lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy tetszőleges sorrendben olvassák el a kötet részeit, s így teljesen egyéni módon találkozzanak a történettel.
AJÁNLOTT LINKEK: