Az államfői intézmény Sólyom alatt mutatta meg, hogy milyen erő rejlik benne. Amikor a jobbközép kormány hatalomba került a győztesek látták, hogy mekkorára nőtt.
A Fidesz frakcióvezetője szerint a köztársasági elnöki intézmény komolysága azt indokolja, hogy kellő körültekintéssel járjanak el Schmitt Pál ügyét érintően.
Ha a doktori tanács szerint beigazolódik a plágiumgyanú, a jelölt nem védheti meg a doktori disszertációját a Szegedi Tudományegyetemen –írja az Index.hu
A doktoranduszok és az Akadémia szerint a kisdoktori nem tudományos cím, ezért nincs is álláspontjuk a Schmitt-ügyben. A hallgatók elfogadhatatlannak tartják, hogy a SOTE-ra hárítsák a felelősséget. A HaHa ülősztrájkba kezdett.