Az első nagy olimpiai bojkott Montrealhoz köthető: 22 afrikai ország nem állt rajthoz az 1976-os játékokon, s Tajvan is hazautazott. Doppingügyekben nem volt hiány - évekkel később derék férfi lett az egyik NDK-s sportolónőből. A mieink igencsak visszafogottan teljesítettek, csak négy aranyérmet nyertek.
2008. 08. 04. 07:00