A fenntartó Állami Egészségügyi és Ellátó Központ veszi át április 1-jétől a kórházak pénzügyi-számviteli feladatait, az érintett területen dolgozókkal együtt.
Augusztus elsejétől emelkedik az egészségügyi ellátás finanszírozásának alapösszege, a kórházaknak nem fogja megérni "feleslegesen" benntartani a beteget.
Olyan is. Csak az fizet itthon, aki nem tudja megúszni, a rendszer igazságtalanságának eredménye a rossz és kiszámíthatatlan ellátás, az orvosok és ápolók kivándorlása, a hálapénz.
Sándor Mária, a fekete ruhás nővér április 15-én akar tiltakozni. Több kórház megfenyegette dolgozóit, hogy ne merjenek fekete pólóban dolgozni, különben kirúgják őket.
Dénes Tamás, a Rezidensek és Szakorvosok Szakszervezetének elnöke szerint az egészségügynek most az állampolgárok segítségére van szüksége. Nincs több idő, ha másképp nem megy, sztrájk jöhet.