cégek

A bizalmas információk kezelésével kapcsolatos szabálytalanságokat tárt fel az INA olajvállalat működésében a horvát pénzügyi felügyelet (Hanfa), amely további 45 nappal meghosszabbította a társaság részvényeivel való kereskedési tilalmat. Az INA legnagyobb tulajdonosa, a Mol régóta huzakodik a felügyelettel.
2011. 07. 30. 14:34
Banki hátraarc, fizetésképtelenség, csőd. Két éve szinte senki nem bízott az addig jól menő gyártó cég talpra állásában. Mégis találtak befektetőt, és az egyezség szerint ki is fizették a tartozásaikat. A csőd lényege szerint innentől tiszta lappal folytathatták volna. Egy joghézag miatt azonban felbukkant egy régi tartozás a múltból, amit most kamatostul kérnek vissza tőlük.
2011. 07. 23. 07:00
Magyarország 100 legnagyobb vállalatának összteljesítmény alapján összeállított listáját továbbra is a Mol vezeti, de a TOP10-ből kiesett az E.On Hungária Zrt. és a Magyar Villamos Művek is – derül ki a Figyelő listájából.
2011. 07. 20. 16:14
Kevesebbet szánnak gépjármű beszerzésre, működési költségekre, informatikára a kkv-k egy friss felmérés szerint. Egyedül a termelési beruházásoknál várható minimális növekedés, és a meglévő dolgozók bérezésére költhetnek többet. A magyar tulajdonú vagy kisebb vállalkozások inkább pesszimisták, a külföldi hátterű, illetve nagyobb árbevételű cégek pedig mérsékelten derűlátók.
2011. 07. 20. 12:54
Kimazsoláztuk a januártól hatályos új közbeszerzési törvényt, és megnéztük, hogyan kezel néhány meglévő problémát. Az olcsóbb, hatékonyabb, egyszerűbb, átláthatóbb közbeszerzéshez részben közelebb kerültünk, de van visszalépés is. Nem zártak be minden kiskaput és lettek újak is.
2011. 07. 20. 11:31
A magyar, de még a Magyarországon aktív nemzetközi bankok is sikerrel vették az európai bankhatóság (EBA) stressztesztjét. A 91 vizsgált bankból csak 8+1 bukott meg, ami mindenképpen sikernek tekinthető, bár az elemzők azért fanyalognak is. Megmondjuk, hogy vizsgálják a bankok „állóképességét”.
2011. 07. 19. 10:15
A Magyar Állam 2011. július 7-én kifizette a 21,2 százalékos Mol részvénycsomag 1,88 milliárd eurós vételárát, ezzel megszerezte a pakett tulajdonjogát a Szurgutnyeftegaz orosz olajipari vállalattól - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) - pénteken az MTI-vel.
2011. 07. 08. 09:37
Ha Hernádi Zsolt Mol-vezért egyáltalán kihallgatják az állítólagos vesztegetési ügyében Magyarországon, akkor ott legfeljebb csak jelen lehetnek a horvát ügyészek – írja a Népszava. A lap szerint a Mol vezetője nem számíthat politikai védelemre, és az állam az MVM-et favorizálja a Mollal szemben.
2011. 07. 08. 06:47
Vajon miért szállt ki a magyar állam a Budapest Airportból? Annyi biztos, hogy az állam így sem szabadulhat meg minden kötelezettségétől - a 2005-ben kötött privatizációs szerződés következtében. Háttér és elemzés.
2011. 07. 04. 05:30
Már 2008-ban tudott a kormányzó párt, a horvát demokraták teljes vezetése (HDZ), és nem csak egyedül Ivo Sanader korábbi miniszterelnök arról, hogy a kisebbségi részvénytulajdonos Mol megkapja az irányítási jogot az INA-ban - állítja honlapján egy erre vonatkozó prezentációra hivatkozva az index.hr.
2011. 07. 02. 14:28
Damir Polancec korábbi gazdasági miniszter és miniszterelnök-helyettes ügyvédje nyílt levélben tiltakozott amiatt, hogy Jadranka Kosor kormányfő találkozni akar a legfőbb ügyésszel a vesztegetési gyanúba kevert Mol ügyében.
2011. 07. 01. 14:56
Olvasói sztorik