Az európai demokráciák egyike sem tartja szükségesnek a miniszterelnöki mandátum éveinek korlátozását. De hogy miért nem, arra álságos eszmefuttatásában már nem tért ki a köztársasági elnök – írja Róna Péter.
Az államfő az Alkotmánybírósághoz fordult az Alaptörvény-módosítások határaival kapcsolatban, miközben Magyar Péter személyes indíttatásúnak nevezte a lépést.