Forma-1
MELBOURNE, AUSTRALIA - MARCH 17:Valtteri Bottas driving the (77) Mercedes AMG Petronas F1 Team Mercedes W10 leads Lewis Hamilton of Great Britain driving the (44) Mercedes AMG Petronas F1 Team Mercedes W10 on track during the F1 Grand Prix of Australia at Melbourne Grand Prix Circuit on March 17, 2019 in Melbourne, Australia.  (Photo by Quinn Rooney/Getty Images)

Valtteri Bottas és a Mercedes mindent vitt Ausztráliában

Tökéletes futammal kezdte a Forma-1 2019-es szezonját a Mercedes Melbourne-ben, miután Valtteri Bottas és Lewis Hamilton simán bejött az első két helyre. A finn pilóta nemes egyszerűséggel lerajtolta a címvédő csapattársát, ezután viszont gyakorlatilag akadálytalanul vezethetett 58 körön át.

Ez volt Bottas negyedik futamgyőzelme, az Ausztrál Nagydíjon korábban sohasem végzett korábban első helyen.

Egyetlen izgulni valója a leggyorsabb körért járó pluszpont volt, amire rajta kívül Hamilton és Max Verstappen is pályázott, végül ezt is a finn húzta be 1:25.540-es idővel. Pedig a Red Bull pilótája Hamiltont is tudta támadni és három körrel a vége előtt övé volt a leggyorsabb idő is, de Bottas vasárnap verhetetlen volt.

Csalódást keltő volt a Ferrari szereplése, Sebastian Vettel sokáig harmadik helyen állt, de nemhogy gyorsult volna az autója, inkább úgy tűnt, lassul és Verstappen simán meg tudta előzni. A verseny egyik emblematikus pillanata volt az a rádióbeszélgetés, amikor a német megkérdezte csapatát

miért vagyunk ennyire lassúak?

A mezőny nagyon sűrű volt a pontszerző helyek környékén, Nico HülkenbergKimi Räikkönen, Lance Stroll, Danyiil Kvjat és Pierre Gasly szinte libasorban haladt a 7. és 11. helyezés között.

Nem volt ilyen jó napja Carlos Sainznak, Daniel Ricciardónak és Romain Grosjeannak, mindhárman kiestek:

Egészen sokan presztízskérdést csináltak a sokak által lenézett egy pontból, amely a leggyorsabb körért jár, a futam végét egyértelműen feldobta az újítás.

A világbajnokság két hét múlva Bahreinben folytatódik.

Nyitókép: Quinn Rooney/Getty Images