Pap Bianka második, Konkoly Zsófia harmadik érmét szerezte a párizsi paralimpián

Egy arany- és egy ezüstéremmel gazdagodott a magyar csapat kollekciója pénteken.

Pap Bianka arany-, Konkoly Zsófia pedig ezüstérmet szerzett az úszóversenyek pénteki versenynapján a párizsi paralimpián.

Délelőtt mindketten magabiztosan jutottak be a kora esti döntőbe, de ez elvárás is volt velük szemben, ugyanis mindketten címvédőként érkeztek a francia fővárosba az aktuális számukban.

Pap Bianka az S10-es sérültségi kategóriában a 400 méter gyorson csütörtökön szerzett bronzérmét követően, pénteken 100 méter háton versenyzett a La Defénse Arénában. A Vasas 24 éves úszója – akinek egy gyerekkori síbaleset miatt nem fejlődött ki rendesen a bal sípcsontja – délelőtt 1:08.60 percet úszott, amivel messze a leggyorsabb volt, és este is remekül versenyezett.

Már a reakcióideje is a legjobb volt a mezőnyben, és utána végig vezetve úszta le a száz métert. A végén ugyan jöttek fel rá a riválisok, de sikerült megőriznie előnyét, és 1:07.97 perces idővel elsőként csapott a célba.

A pályafutása harmadik paralimpiáján szereplő Pap – akinek szombaton még lesz egy száma – eddig összesen 2 arany-, 3 ezüst- és két bronzérmet gyűjtött.

A Párizsban már kétszeres aranyérmes Konkoly Zsófia – akinek nem fejlődött ki rendesen a jobb karja – ezúttal 100 méter pillangón ugrott medencébe, és az előfutamból a második idővel, 1:07.80 perccel került a fináléba. Az esti éremcsatában ugyanúgy csak az amerikai Christie Raleigh-Crossley bizonyult jobbnak nála – paralimpiai csúccsal –, mint délelőtt, a többieket azonban maga mögött tartotta, így 1:06.79 perces idővel megszerezte harmadik párizsi érmét.

A 22 éves pécsi versenyző – aki Párizsban korábban 400 gyorson és 200 vegyesen nyert – pályafutása harmadik paralimpiáján a hetedik dobogós helyét gyűjtötte be, eddig 3 arany, 3 ezüst és 1 bronz a mérlege.

A pénteki úszódöntők harmadik magyarja, Száraz Evelin nyolcadikként csapott a célba az S6-os sérültségi kategória 400 méter gyors számában.

Ekler Luca bejutott a szombat esti döntőbe 400 méteres síkfutásban. A T38-as kategóriában érdekelt magyar atléta – aki távolugrásban aranyérmet szerzett, 100 méteren pedig ötödik lett – pénteken este a szám második előfutamában állt rajthoz. A két előfutamból az első három és a két további legjobb időt elérő versenyző lépett tovább a fináléba.

A TFSE 25 éves sportolója tavaly világbajnokságot nyert ebben a számban éppen itt, Párizsban (egy másik stadionban) és most is remekül futott: futamában 1:10.02 perces idővel, elsőként ért célba, összesítésben pedig harmadikként került a szombat esti döntőbe. Ekler 2009-ben stroke-ot kapott, ennek következtében lebénult a bal oldala, fizioterápiás és gyógytornás kezelés hatására azonban mostanra már csak a bal kézfején maradtak látható tünetek.