Élő Sport

Óriási szívvel játszott a kéziválogatott, de most ez is kevés volt

Elvesztette veretlenségét a magyar kézilabda-válogatott, amely a dániai világbajnokság csoportkörének utolsó fordulójában 33-30-ra kikapott az Eb-ezüstérmes Svédországtól.

A magyar csapatban két csere is volt, a keresztszalag-szakadást szenvedő Iman Jamali és a könyökével bajlódó Ancsin Gábor helyére Máthé Dominik és Schuch Timuzsin érkezett.

Máthé nagyon vagányan kezdte élete első vb-meccsét, előbb hetesből, majd akcióból volt eredményes.

Az első négy gólunkon Máthé és Bodó Richárd osztozott, melléjük felnőtt a kapus Székely Márton, a beállós Bánhidi Bence, valamint az irányító Lékai Máté, így 9-5-re vezettünk a félidő közepén. A svédek egy magyar kiállítás során feljöttek egy gólra, aztán a következő fórjuknál utol is értek minket (11-11).

Az első félidő legszebb gólját Lékai szerezte kínai figura végén, de az utolsó perceket az ellenfél bírta jobban, ráadásul az így is ezer sebből vérző magyar csapat elvesztette Bodót, aki egy leérkezésnél bokasérülést szenvedett.

Két Székely-bravúrral indult a második félidő, és bár rendre megtaláltuk a megoldást a svéd védekezésre, általában gyorsan jött a válasz. A második félidő közepén nagy rohanásba kezdtek a csapatok, de tartottuk a lépést a svédekkel, és amikor három góllal elléptek, Bánhidi megrázta magát, és ismét csak egyre voltuk tőlük.

Bíztunk benne, hogy Lékai ravasz félpályás góljával sikerült demoralizálni az ellenfelet, 29-29-nél ismét utolértük őket, két labdánk is volt, hogy ismét vezessünk, de nem jött a gól.

Aztán a bírók megítéltek egy elég vitatható kiállítást, Lukas Nilsson sokadszor játszotta el a nagy halált, és az előnyt kihasználva megint elhúztak a skandinávok kettővel. Ezt az előnyt még növelni is tudták, így 33-30 lett a vége. A magyar csapat második lett a csoportjában, és egy pontot visz magával a középdöntőbe, ahol Dániával, Norvégiával és Tunéziával játszunk majd.

Eredmény, D csoport, 5. forduló:

Svédország – Magyarország 33-30 (16-15)
Koppenhága, 9000 néző
v.: Raluy López, Sabroso Remírez (spanyolok)
Svédország: Palicka, Appelgren 1 (kapusok), Andersson 1, Arnesson 2, Darj, Ekberg 4 (3), Ekhdal 2, Gottfridsson 2, Jeppsson, Lagergren 4, Nielsen, A. Nilsson 3, L. Nilsson 7, Tollbring, Wanne 4, Zachrisson 3. Edző: Andresson Kritjan.
Magyarország: Mikler, Székely (kapusok), Bánhidi 5, Bodó 2, Bóka 3, Császár, Hornyák 1, Ilyés, Juhász, Lékai 8, Ligetvári 2, Máthé 6 (3), Nagy 3, Schuch, Sipos. Edző: Csoknyai István.
lövések/gólok: 50/33, illetve 48/30
gólok hétméteresből: 4/3, illetve 3/3
kiállítások: 4, illetve 10 perc

További eredmények:
Katar – Argentína 26-25 (16-13)
Egyiptom – Angola 33-28 (19-12)

A végeredmény: 1. Svédország 10 pont, 2. Magyarország 6, 3. Egyiptom 5, 4. Katar 4, 5. Argentína 3, 6. Angola 2

A csoport (Berlin):
Franciaország – Oroszország 23-22 (12-12)
Németország – Szerbia 31-23 (16-12)
Brazília – Korea 35-26 (18-10)

A végeredmény: 1. Franciaország 9 pont, 2. Németország 8, 3. Brazília 6, 4. Oroszország 4, 5. Szerbia 3, 6. Korea 0

B csoport (München):
Horvátország – Spanyolország 23-19 (13-10)
Izland – Macedónia 24-22 (11-13)
Bahrein – Japán 23-22 (10-9)

A végeredmény: 1. Horvátország 10 pont, 2. Spanyolország 8, 3. Izland 6, 4. Macedónia 4, 5. Bahrein 2, 6. Japán 0

C csoport (Herning):
Dánia – Norvégia 30-26 (17-14)
Tunézia – Ausztria 32-27 (18-17)
Chile – Szaúd-Arábia 32-27 (21-13)

A végeredmény: 1. Dánia 10 pont, 2. Norvégia 8, 3. Tunézia 6, 4. Chile 4, 5., Ausztria 2, 6. Szaúd-Arábia 0

A csoportok első három helyezettjei az 1-12. helyért folytatják a középdöntőben, míg a többiek a 13-24. helyért csatáznak az Elnök Kupáért.

Franciaország – Horvátország 20.30

Az állás: 1. Horvátország 4 pont, 2. Németország 3 (59-46), 3. Franciaország 3 (49-47), 4. Spanyolország 2, 5. Izland 0 (52-63), 6. Brazília 0 (43-58)

Dánia – Svédország 20.30

Az állás: 1. Dánia 4 pont (66-48), 2. Svédország 4 (60-54), 3. Norvégia 2, 4. Magyarország 1 (60-63), 5. Egyiptom 1 (54-57), 6. Tunézia 0

Végig szorongattuk az Eb-ezüstérmest, de most ez is kevés volt

Elvesztette veretlenségét a magyar kézilabda-válogatott, amely a dániai világbajnokság csoportkörének utolsó fordulójában 33-30-ra kikapott Svédországtól. Az első félidőben játszott jobban a magyar csapat, amely négy góllal is vezetett, de a szünetre már a svédek vonultak egygólos előnnyel. A második félidőben is nagyon szoros volt a csata, de a végjátékban a svédek voltak a precízebbek. A vereség azt jelenti, hogy a csapat egy pontot visz magával a középdöntőbe, ahol Dániával, Norvégiával és Tunéziával játszunk majd.

Lagergrené az utolsó gól

Szépen csinálta meg, el kell ismerni. Nálunk Máthé még próbálkozott egyet, de ezt Palicka védte. 33-30 a vége.

Elúszni látszik

Két támadásnál is lehalászták a labdát a beállónk elől, L. Nilsson persze gólt lőtt. Lékai hozott vissza minket két gólra, 32-30 oda.

Baj van

L. Nilsson most nem színészkedett, hanem gólt lőtt, gratulálunk neki, tényleg. Aztán egy nagy káosz után Wanne találta meg a labdát, így megint kettővel mennek. 31-29.

Nagy-gól!

Székely kivédte Ekberg hetesét, aztán egy szép támadás végén Nagy László szokatlan helyről, a szélről lőtte szét a kaput. 29-29!

Lékai megtalálta az üres kaput

Máthé újabb jó bejátszását megint Bánhidi zúzta be, feljöttünk egyre. Arnessonnak nem tetszett, így ismét kettő volt oda, majd Lékai használta ki, hogy a svéd kapus nem ért vissza, és a félpályáról beemelte. 29-28 oda.

Itt a lehetőség!

Arnesson góljával ismét kettő volt a svéd előny, aztán kiszórták Darit, aki Lékait rántotta le. Ezt az előnyt kéne kihasználni!

Bánhidi!!!!

Székelyen semmi nem múlik, megint két svéd kísérletet hárított, aztán Bánhidi beállóból lőtt gólt. Majd ismét ő volt eredményes egy gyönyörű befordulás után. 27-26 oda.

Na, most jöjjön egy nagy hajrá!

Többen voltak a svédek, Zachrisson révén ki is használták, nem kéne elengedni őket. Gottfridsson a vádliját fájlalva lent maradt, úgy kellett levinni a pályáról. Csoknyai időt kért, most kell összekapni a brigádot!

Duplán rosszul jártunk

Nagy rohanásba kezdetek a csapatok, Ligetvári gólja után megint L. Nilsson dobott gólt. Aztán a vb-újonc Máthé lőtte szét a ficakot, 25-24 oda. Nagy Lászlót kiküldték két percre, ráadásul Zachrisson gólt lőtt, 26-24 oda.

Durván potyognak a gólok

A. Nilsson a beállós posztjáról talált be, Nagy László pedig remek egyéni akcióból. Zachrisson a jobb szélről állította vissza a kétgólos különbséget, de Lékai nem hagyta annyiban. L. Nilsson sem. 24-22 oda.

Lékai 100 fölötti bombával jelentkezett

Lékai talpról, 101 km/h-s bombát engedett el, 18-18 ezzel. De Lagergren megverte az emberét elég simán, így ismét ők vezetnek. Nagy László is megérkezett a meccsre, majd Lagergren volt ismét eredményes. 20-19 oda.

Ligetvári nagyon átverte a svédeket

Lékai passza nem volt az igazi, Ligetvári pedig a háta mögött vette át a labdát, majd be is lőtte. Sajnos L. Nilsson válasza egyből jött. 18-17 oda.

Székely elkapta a fonalat!

Székely-bravúrral indult a második felvonás, Gottfridsson közelijét védte. Aztán a következő svéd akció során egy duplavédést is bemutatott. Lékei egyenlített, de A. Nilsson gyorsan betalált. 17-16 oda.

Bodó ott van a kispadon

Reméljük, sikerült a szünetben annyira összerakni a bokáját, hogy játszhasson a folytatásban is.

Egy pontot biztos viszünk magunkkal

Egyiptom lett a harmadik a csoportunkban, így az ellenük összeszedett egy pontot biztos visszük a középdöntőbe. Jobban jártunk volna, ha Katar a harmadik, mert akkor két pontunk lenne.

Egy oda a félidőben

Kim Andersson gólja után Hornyák szépített, de eggyel még ők vezetnek. Labdaszerzés után Bóka rohant végig, be is lőtte, 15-15. Övék volt az utolsó szó Gottfriddson révén, 16-15 oda a félidőben.

Újabb sérülés, hihetetlen

Ekberg trükkös hetesével már ott az előny, 13-14 az állás. Az ezt megelőző magyar akciónál Bodó ért talajt nagyon rosszul, újabb sérülés, ez megint nem hiányzott.

Időt kértünk

A két Nilsson hozta össze a svédek 13. gólját, Lukas nagy passza után Andreas talált be. Aztán Bodó lövését védte a kapus, majd időt kért a magyar kispad.

Eladtuk nekik a kínai figurát :)

Máthé rutinos játékosokat megszégyenítő módon lövi eddig a heteseket, Palickának is belőtte, 12-11 ide ezzel. Elfogyott az emberelőnyünk, mert Siport másodszor küldték ki, Ekberg pedig bevágta a hetest. Aztán Lékai szerzett gólt egy varázslatos kínai figura végén. 13-12 ide.

A svéd nem érti, de mehet ki

Elfogyott az előny, Lukas Nilsson pontos lövésével lett 11-11 az állás. Végre a svédektől is kiszórtak egy embert, Kim Andersson mehet ki.