Az Európai Unió magyar elnöksége azt szeretné, ha az Európai Bizottság a 2014 és 2020 közötti évekre vonatkozó, közös prioritásokat megfogalmazó munkatervet fogadna el, amely mind a huszonhét tagországnak megfelel, és amelynek megvalósítása során létrejöhet az uniós sportkeretprogram.
Ezt Czene Attila, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium sportért felelős államtitkára mondta a bizottság új sportstratégiájáról tárgyaló keddi, budapesti Sport Fórum közben tartott nemzetközi sajtótájékoztatón. A mostani eszmecsere fontosságát hangsúlyozva a sportállamtitkár leszögezte: évekig tartó tervezés előzi meg azt, hogy átfogó keretprogramról és finanszírozásról lehessen beszélni.
“A mostani, budapesti tanácskozás fontos üzenete lehet a teendők menetrendjének elfogadása, amelynek alapján lehet folyatni a munkát, és úgy tudjuk átadni a stafétabotot az elnökként bennünket követő lengyeleknek, hogy mi mindent megtettünk e program kialakítása érdekében” – mondta Czene Attila.
Andrula Vasziliu, az Európai Bizottság oktatásügyért, kultúráért, többnyelvűségért, ifjúságért és sportért felelős biztosa azt hangoztatta, hogy a nyílt párbeszéd segíthet meghatározni, merre kell haladni a sport területén.
Kiemelt jelentőségűnek tartja a tagállamok doppingellenes harcát, de nagy figyelmet kíván szentelni például a játékos-átigazolások főleg a labdarúgásban jelentkező következményeire, a férfi és női esélyegyenlőség sportbéli megvalósulására, az egységes piac igényeit figyelembe vevő jogdíjszabályozásokra.
David Howman, a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) főigazgatója arról beszélt, hogy a fő figyelmet a tiltott szerek használatának visszaszorítására, és ennek finanszírozására fordítják.