A 15 éves fiú körül szombaton egy hétemeletes épület omlott össze. Az alélt állapotban lévő tinédzsert éljenző tömeg kísérte, amikor hordágyon elvitték. A mentést végző szakemberek egész éjjel a gyermek kiszabadításán fáradoztak.
A fiú nem volt nagyon mélyen a romok alatt, de beszorult az épület két összedőlt emelete közé – közölte Andrew Olvera, egy amerikai mentőcsapat vezetője.
A bhaktapuri túlélő 11 éves lány elképesztő, 90 órás fogság után szabadult a romok alól a mentőcsapatoknak köszönhetően.
Girl, 11, rescued from Bhaktapur Dattatreya Sq after 90 hrs under rubble by Nepal Army. #NepalQuake pic.twitter.com/AAb9EmLnv7
— Kunda Dixit (@kundadixit) 2015. április 30.
A hatóságok már nem számítottak arra, hogy további túlélőkre bukkannak a szombati földrengés után, amely több mint 5500 halálos áldozatot követelt Nepálban, illetve a szomszédos Kínában és Indiában.
A nepáli hatóságok csütörtökön közölték, hogy a halottak száma 5489-ra nőtt. Egy nappal korábban, szerda délben a belügyminisztérium még 5006 halálos áldozatról adott összesítést.
Az ország miniszterelnöke előzőleg azt mondta: félő, hogy akár tízezer ember halálát is okozhatta a 7,9-es erősségű múlt szombati földrengés. Több százan haltak meg a szomszédos Indiában és Kínában is.
Jövő héten már újraindulhatnak a hegymászó-expedíciók a Mount Everest nepáli oldalán, dacára annak, hogy a szombati pusztító földrengéskor keletkezett lavina 18 emberrel végzett a világ legmagasabb hegyén.
“A létrákat két-három napon belül megjavítják, a hegymászások folytatódhatnak, az embereknek nem kell lemondaniuk az expedíciókat” – mondta csütörtökön az AFP francia hírügynökségnek Tulszi Gautam, a nepáli turisztikai minisztérium illetékese.
A Csomolungma (Mount Everest) északi, vagyis tibeti (kínai) útvonalát érintő hegymászásokat ugyanakkor a tavaszi szezonra teljesen leállították a földrengés miatt.