Péntek este folytatódtak a tüntetések annál a falnál, amit az egyiptomi hatóságok emeltek az izraeli nagykövetség és a körülötte álló épületek lakóinak védelmében. Miután a falat áttörték, megrohamozták az izraeli külképviseletet.
A nagykövetség megtámadását követően több száz katonát és több tucat páncélozott járművet vezényeltek az épület védelmére – jelentették helyszíni tudósítók. Ezen kívül kikapcsolták a negyedben a közvilágítást, hogy nehezítsék a tüntetők mozgását és rombolják a moráljukat. Eközben Eszám Saraf egyiptomi miniszterelnök összehívta a kormány válságtörzsét, és a belügyminiszter riadókészültségbe helyezte a rendőrséget – jelentette az állami média.
Izrael amerikai segítséget kért kairói nagykövetsége védelmére. Barack Obama amerikai pedig felszólította Egyiptomot, hogy tegyen eleget “nemzetközi kötelezettségének”, és gondoskodjon a nagykövetség védelméről, Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel beszélve pedig “mély aggodalmának” adott hangot a kairói helyzet miatt. Az elnök tájékozódott, hogy az Egyesült Államok hogyan tud segíteni, hogyan kerülhetők el a nagykövetségnél az esetleges további erőszakos cselekmények – közölte a washingtoni Fehér Ház.
Miközben az izraeli nagykövet és követségi dolgozók elhagyták Egyiptomot, a kivezényelt rendfenntartók könnygázzal és figyelmeztető lövésekkel próbálták meg szétoszlatni a tömeget. A randalírozók azonban meggyújtottak több tucat autógumit és gyújtóbombákat dobáltak a katonákra. Ezalatt a tüntetők megtámadtak egy közeli rendőrőrsöt és felgyújtottak több rendőrautót.
A fal elleni támadással egy időben Kairó központjában ezrek tüntettek azért, hogy a katonai kormányzat gyorsítsa fel a demokratikus reformokat.
Ez volt a második támadás Izrael kairói nagykövetsége ellen azóta, hogy augusztusban meghalt öt egyiptomi határőr, mert a Gázai övezet és Egyiptom határán izraeli katonák terroristák üldözése közben eltalálták őket. Ennek hatására Egyiptom akkor azzal fenyegetőzött, hogy hazahívja izraeli nagykövetét.