Az áldozatok hozzátartozóit képviselő ügyvédek több mint egy órán keresztül olvasták fel követeléseiket és kártérítési igényeiket. Az egyik ügyvéd arra kérte az ügyészt, hogy végeztessenek el DNS-tesztet a tárgyaláson megjelent, hordágyon betolt volt elnöktől. Az ügyvéd állítása szerint ugyanis Hoszni Mubarak már 2004-ben meghalt, és azóta egy csaló helyettesíti.
A tárgyaláson elsőként Habíb al-Adli, egykori belügyminiszter, majd Mubarak és fiai elleni vádakat olvasta fel az ügyész. A volt egyiptomi elnök (mikrofont adtak a kezébe) – akárcsak a két fia, Alaa és Gamal – tagadta az ellene felhozott vádakat.
Mubarak tagad (Először az ügyész kérdésére “Igen, jelen vagyok” választ ad, majd a 2. válaszában tagadja az elleni felhozott vádakat.)
A volt elnököt – infúzióra kötve – egy kerekes hordágyon tolták be a tárgyalóterembe. A védőügyvédje szerint a volt államfő súlyos beteg. Az egyiptomi állami televízió úgy tudja, hogy Mubarakot a per végéig a Rendőrakadémia kórházában helyezik el.
A Rendőrakadémi épülete előtt kivetítőn követik a tárgyalást
A vádak és várható büntetések:
– Hoszni Mubarak: korrupció (5-15 év börtönbüntetés), tűzparancs elrendelése a tüntetőkre (15 év börtön vagy halálbüntetés)
– Alaa és Gamal Mubarak (Mubarak fiai): korrupció (5-15 év börtön)
– Habib al-Adli (volt belügyminiszter) és 6 társa: tűzparancs elrendelése a tüntetőkre (15 év börtön vagy halálbüntetés)
– Huszein Szálem (üzletember, Mubarak egykori bizalmasa): korrupció (5-15 év börtön)