Közös sajtótájékoztatójukon az amerikai külügyminiszter kijelentette: biztosítani kell a Gázai övezet összeköttetését Ciszjordániával. Rice hangsúlyozta: a palesztinok mozgásszabadságának biztosítása kulcsfontosságú a terület gazdasági fejlődése szempontjából.
Az amerika diplomácia vezetője megállapította, hogy az izraeli és palesztin fél haladást ért el az augusztus közepére tervezett kivonulás lebonyolítása körüli egyeztetésekben, közelinek látszik a megállapodás a vitatott kérdésekben, ám nyomatékosította, hogy az együttműködés további javítására van szükség.
Izrael vonakodik attól, hogy a kivonulás után feladja a Gázai övezet határán létesített ellenőrzőpontjait, attól tartva, hogy az ellenőrzés hiánya lehetőséget teremt a palesztin szélsőségeseknek az övezetbe irányuló fegyvercsempészetre; a Palesztin Hatóság ellenben szeretné elérni, hogy biztosított legyen a palesztinok mozgásszabadsága, legalább Ciszjordánia felé. Emellett szükségesnek tartják, hogy új kikötő létesüljön Gázában és nyissák meg újra a gázai repülőteret.
Mahmúd Abbász újólag hangsúlyozta, hogy a kivonulás csak egy lépés a nemzetközi védnökség alatt született és egy palesztin állam létrejöttét előirányzó közel-keleti útiterv teljesítése felé, a politikai folyamatnak folytatódnia kell – az Egyesült Államok szintén e folyamat részének tekinti a kivonulást.
Rice rámalláhi tárgyalásai során felhívta a palesztin felet, hogy tegyen az eddiginél többet a biztonság megteremtése érdekében.
Az amerikai külügyminiszter előző nap tárgyalt Ariel Saron izraeli miniszterelnökkel, és méltatta eltökéltségét a kivonulás végrehajtását illetően.
Rice szombat délután a tervek szerint Saul Mofaz izraeli védelmi miniszterrel és Simon Peresz miniszterelnök-helyettessel is megbeszéléseket folytat.