A belügyminiszter tudatta: a kormány a köztisztviselők fizetésének egy részét levonja, hogy az összeget a választás költségeire fordítsa. A közép-afrikai ország emellett közvetlenül az állampolgáraitól is adományokat fog gyűjteni.
Barandagiye közölte: minden háztartástól mintegy 2000 burundi frankot (304 forintot) terveznek begyűjteni évente.
A Világbank adatai szerint Burundiban az egy főre jutó GDP 280 dollár (valamivel több mint 74 ezer forint) volt 2016-ban, a lakosság közel 65 százaléka pedig a szegénységi küszöb alatt él, azaz napi 1,90 dollárból (507 forintból) vagy kevesebből.
Burundiban politikai válság uralkodik 2015 óta, amikor Pierre Nkurunziza elnök bejelentette: harmadszor is pályázik az államfői tisztségre.
Az ellenzék szerint ez alkotmányellenes volt, és megsértette a polgárháborút 2005-ben lezáró békemegállapodás rendelkezéseit. Nkurunzizát újraválasztották, de több ellenzéki csoport fegyvert fogott ellene. Ennek következménye az lett, hogy legalább 700 ember meghalt, 400 ezren a környező országokba menekültek, az addig sem túl jól teljesítő gazdaság pedig stagnálni kezdett.
A közép-afrikai ország 2015-ig külföldi donoroktól kapott pénzt a választások megszervezésére, de a politikai válság kirobbanása óta felfüggesztették anyagi támogatásukat – írta a hírt közlő Reuters hírügynökség.
Kiemelt kép: Europress/AFP/STR