Rogán Antal a Kossuth Rádió Vasárnapi Újság című műsorában a nizzai terrortámadással kapcsolatban kijelentette, Brüsszelnek el kellene gondolkodnia azon, hogy radikálisan megváltoztassa a jelenlegi európai menekültpolitikát és megállítsa a bevándorlást, mert a mostani hozzáállás ösztönzi azt.
Minden jel arra mutat, hogy Nyugat-Európának nem sikerült integrálnia a bevándorlókat, ezért nem még több migránst kell behozni Európába, hanem meg kell állítani a migrációt
– hangsúlyozta.
A miniszter azt mondta, Európa jelentős részén az emberek szembefordultak a bevándorlással, de úgy tűnik, hogy Brüsszel nem akarja meghallani az emberek hangját.
Az európai uniós tagállamok közül Magyarország az első, amely hajlandó figyelembe venni az emberek véleményét, ezért lesz október 2-án népszavazás, amelyen arról dönthet az ország, elfogadja-e Brüsszel ultimátumát – jelentette ki Rogán Antal.
Soros és a migránsok
Kifejtette, a bizottság javaslata azért is veszélyes még a közép-európai országokra, köztük Magyarországra nézve, mert úgy tűnik Brüsszel megfogadta Soros György ajánlását és új adók kivetésével, illetve a kohéziós és agrártámogatások csökkentésével próbálja előteremteni a bevándorlók támogatásának finanszírozását.
A miniszter arról is beszélt, hogy a magyar határon nem szűnt meg a bevándorlók nyomása, annak ellenére, hogy áll a kerítés és Magyarország az európai határok egyik legerősebb őrzője, “nálunk lehet a legnehezebben átjutni a határon”, folyamatos a próbálkozás.
Jelezte: azokat, akiket a határtól 8 kilométeren belül elfognak, visszaviszik a befogadópontokhoz, a kerítésen túlra, de még magyar területre. Ez megfelel az európai normáknak, Ausztria is ugyanezt teszi. A menedékkérelem benyújtásának van hivatalos módja, de az érkezők 90 százaléka nem jogosult a kérelem beadására sem a magyar törvények, sem az európai jogszabályok szerint – fűzte hozzá.
Menczer Tamás, a Külgazdasági és Külügyminiszter sajtófőnöke azt ajánlotta a külföldre utazóknak, hogy indulás előtt tájékozódjanak a konzuliszolgalat.kormany.hu honlapon, majd itt regisztrálják magukat a konzuli védelemhez. A tárca képviselője azt kérte, hogy a konzuli szolgálatot telefonon csak a bajba jutottak keressék, míg minden más esetben lehetőség szerint az internetes ügyintézést válasszák. Emlékeztetett, a konzuli szolgálat alapvetően az elveszett okmányok pótlásában, valamint bűncselekményekkel, illetve egészségügyi ellátással összefüggésben tud segítséget nyújtani. A regisztráció fontossága egy terrorcselekmény után növekszik meg, a konzulátusok ugyanis így tudnak kapcsolatba lépni és segítséget nyújtani a területen tartózkodó magyar állampolgároknak.
(MTI)