A Vas Megyei Bíróság a férfi élettársát, aki bűnsegédként nyújtott segítséget a rabláshoz, öt év, fegyházban letöltendő szabadságvesztésre ítélte pénteken. Elfogásáig a 28 éves, büntetlen előéletű nő a Körmendi Rendészeti Szakközépiskola hallgatója volt, rendőrnek tanult.
A vád szerint a férfi arcán harisnyával, kezében egy fekete, lőfegyvernek látszó tárggyal, a valóságban gázpisztollyal lépett be a takarékszövetkezeti fiókba, és “bankrablás!” felkiáltással pénz átadására kényszerítette a pénzintézet alkalmazottját. A férfi folyamatosan az ügyintézőnőre tartotta a fegyvert, lelövéssel fenyegette, amikor nem akarta átadni pénzt.
A rablással a vádlott 5 millió 238 ezer forintot zsákmányolt, ebből 2 millió 400 ezer forintot átadott a másodrendű vádlottnak, ő ezt az összeget néhány nap elteltével saját bankszámláján helyezte el. A vád szerint a másodrendű vádlott – aki tagadta bűnösségét – részt vett a rablás előkészítésében, az elsőrendű vádlottal közösen térképezte fel a takarékszövetkezet környékét és a lehetséges menekülési útvonalakat.
A védelem álláspontja szerint azonban a nő nem vett részt a rablás előkészítésében, tudott ugyan élettársának rablási szándékáról, de a férfi betegsége miatt nem vette komolyan. E mellett szól az elsőrendű vádlottnak az a vallomása is, amely szerint a rablás napján ötletszerűen döntött, előzőleg maga sem volt biztos abban, hogy végrehajtja-e a bűncselekményt.
Az ominózus napon rendőr szakközépiskolásként a másodrendű vádlott éppen szolgálatban volt, sőt őt magát is kirendelték a rablás helyszínének biztosítására.
Az ítélet kiszabásakor a bíróság enyhítő körülményként vette figyelembe az elsőrendű vádlott megromlott egészségi állapotát, ezért a szabadságvesztést fegyház helyett börtönben töltheti le. A másodrendű vádlott esetében ilyen enyhítésre nem volt lehetőség.
Az ítélet nem jogerős, mert az elsőrendű vádlott és védője enyhítésért, a másodrendű vádlott és védője felmentésért és enyhítésért fellebbezett.