„Idén minden eddiginél több kategóriában és a korábbiaknál lényegesen nagyobb értékben tudtuk díjazni a vállalkozásokat, a fiatal fejlesztőket, a nonprofit szervezeteket és idén már az iskolákat is.
Az InnoMax Díj sikerét és működőképességét jelzi, hogy a beérkezett pályaművek a gazdaság és a társadalom minden eddiginél szélesebb rétegéből érkeztek. Mindez egyben azt is bizonyítja, hogy a program minden évben képes újabb szektorok képviselőit ösztönözni arra, hogy fejlesszenek és megmérettessék magukat” – összegezte a zsűri elnökeként Gerlei Gyöngyvér.
Az elmúlt hat évben komoly fejlődésen ment át a pályázatok színvonala: mind összetettségben, mind az alkalmazott technológiák vonatkozásában.
„Külön szeretném kiemelni a kisvállalati kategóriát, amelyben idén pozitív értelemben láttunk drámai fejlődést. A mostani verseny kapcsán kiemelhető, hogy a kisebb cégek is meglehetősen komplex projektekkel neveztek be. Ez is megerősíti, hogy ez a szektor is megérett az összetettebb ICT-szolgáltatások bevezetésére.
Egyre több cégvezető ismeri fel, hogy az előfizethető infokommunikációs megoldások javítják a költséghatékonyságukat, és ami szintén nem mellékes, segíti őket, hogy a saját piacukon meg tudják tartani a pozíciójukat. Az ICT-szolgáltatások mára egyszerűbbé, könnyebben elérhetővé váltak, ami szintén ösztönzi, hogy a kisebb társaságok is modernizálják az informatikai rendszereiket” – részletezte az Invitel vállalati értékesítési igazgatója.
Kiléptek a házi verseny kategóriából
Az idei InnoMax-pályázat további újdonsága volt, hogy az üzleti díjakra már nemcsak az Invitel ügyfelei pályázhattak, hanem minden hazai vállalat számára megnyitották a lehetőséget. Gerlei Gyöngyvér két fontos célt emelt ki a pályázat „kinyitásával” kapcsolatban: szerettek volna kilépni a házi verseny kategóriából, illetve arra törekedtek, hogy még szélesebb körét tudják megszólítani a magyar gazdaságnak.