Az első számból ötvenezer készül; a társaság azzal számol, hogy három-ötezer értékesített példánynál ez a vállalkozás már megáll stabilan a lábán – mondta Bencsik András, hozzátéve, hogy a nullszéria előállítása mintegy hétmillió forintba került.
Megjegyezte, hogy a hetente közreadott 3,5-4 órás műsorokban látható lesz Pörzse Sándor Hír TV-ből ismert Terítéken című műsora, Matuz Gábor, a DVTV főszerkesztője és Siklósi Beatrix készítésében a nevükkel fémjelzett, korábban az MTV-n szerepelt Éjjeli menedék, Kerényi Imre Szerintem-je és az általa vezetett Sajtóklub, Szentmihályi Szabó Péter több színdarabja, valamint egy huszonéveseknek készült beszélgetőműsor.
Bencsik András, a DVD-t kiadó Nemzeti Reklámügynökség Kft. ügyvezetője elmondta, hogy a műsort az első szám után – mivel a kulturális tárcánál ilyen formában nem tudták bejegyeztetni – egy DVTV Magazin című lap mellékleteként terjesztik, de számítanak arra is, hogy egyes kábelszolgáltatók műsorukra tűzik a produkciót. Mint mondta, a vállalkozást azért indították el, mert statisztikailag bizonyítható, hogy Magyarországon “a karakteresen konzervatív” értékrendhez köthető vélemény- vagy feltáró műsorokat “a nyilvánosság nem tolerálja”, miközben tény, hogy ezek a produkciók rendkívül népszerűek voltak. Ezért gondolták, hogy teremtenek egy “alternatív nyilvánosságot”, annak érdekében, hogy “a demokráciát a médiában is kiteljesítsék”.
Ez egy cenzúramentes televízió – mondta Matuz Gábor, hozzátéve, Magyarországon az elektronikus médiában őshonos a cenzúra.
Ezért végeztette ki Kádár Nagy Imrét
A Kádár-rendszer kiszámíthatatlan erőszakkitörésekkel ejtette foglyul a magyar társadalmat, a sértettségen és bosszúvágyon túl Kádárnak komoly, személyes érdeke is volt Nagy Imre kivégzése.