Gazdaság

Parragh: idén is kaphatnak haladékot a vállalkozások a kamarai hozzájárulás megfizetéséhez

MKIK
MKIK

Akár idén is átmeneti időt kaphatnak a vállalkozások az évi 5 ezer forintos kamarai hozzájárulás teljesítésére – tudta meg az Mfor a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnökétől. Parragh László azt mondta a portálnak, hogy ebben az ügyben nincs döntési helyzetben az MKIK, mert a hozzájárulások a területi kamarákhoz folynak be, de 2020-hoz hasonlóan idén is szóba jöhet a március végi határidők elengedése. Ehhez az MKIK annyit tud tenni, hogy kéréssel fordulnak az illetékes testületekhez, igyekezzenek méltányosan bánni a vállalkozásokkal.

Erre Parragh szerint szükség is lehet, de a március eleji járványügyi helyzet alapján lehet majd választ adni az ilyen és ehhez hasonló kérdésekre. Például arra, hogy tavalyhoz hasonlóan idén se kelljen a május végi határidőre leadniuk a cégeknek az előző évi gazdálkodásukról szóló beszámolóikat, mérlegeiket, valamint megfizetni az adókat.

Parragh László korábban így nyilatokozott az 5 ezer forintos kamarai hozzájárulásról:

Kapcsolódó

Parragh a vendéglátásról

A kamara elnöke egyáltalán nem osztja azokat a véleményeket, melyek szerint egyes szektorokban – mint például a vendéglátás – a vállalkozások akár 50 százaléka is bedobhatja a törülközőt. Szerinte a fő turisztikai helyeken, időszakosan működő vendéglátók kifejezetten jól jártak tavaly nyáron, akkora volt a belföldi forgalom. De az egész évben nyitva tartó, városi környezetben működő helyek közül is hamar újra tudnak indulni azok, amelyek a helyi igényeket elégítik ki.

Bajban szerinte azok lesznek, akiknek a forgalma alapvetően az idegenforgalomra alapozott. Mint például a budapesti bulinegyedek, amelyek sorsát erősen bizonytalannak látja. A korlátozások ideje szerinte arra jó, hogy az érintett önkormányzatok a helyi lakosságnak megfelelő szabályozási környezetet alkossanak az újraindulás időpontjára.

Kiemelt kép: A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 2021. évi Gazdasági Évnyitója. 

Ajánlott videó

Olvasói sztorik