Az Eni 40 százalékos tulajdonában lévő PetroJunín megkezdte az olajkitermelést Venezuelában, az Angolában újonnan felfedezett kilencedik olajmező feltárása mellett. Az olasz cégcsoport az USA-ban is sikeres, öt nyílt vízi blokkot szerzett a Mexikói-öbölben.
Az Eni a világ számos pontján sikeresen tevékenykedik, legutóbb Dél-Amerikában, Dél-Afrikában és az USA-ban akadtak kiaknázandó területek.
A venezuelai állami olajtársaság, a PDVSA (60 százalék) és ez Eni (40 százalék) által közösen alapított vegyesvállalat, a PetroJunín megkezdte az olaj kitermelését a világ legnagyobb szénhidrogénkészletét tartalmazó mező területén. A blokk 550 km-re, délre fekszik Caracastól, megközelítőleg 425 négyzetkilométeren és körülbelül 35 milliárd hordónyi kőolajat rejt magában.
A helyszínen, kilenc hónappal a tervezett határidő előtt létesített finomító napi 15 000 hordót termel ki az év végéig, ez a mennyiség a tervek szerint 2015-re 75 000 hordónyi olajra emelkedik. A mező becsült élettartama 40 év, ez alatt 1500 kút fúrható. A higított kőolajból olajtermékek készülnek (diesel, nafta és LPG) exportálás céljából.
Napi 5000 hordónyi olaj kitermelése várható attól az angolai nyílt vízi mezőtől, amely 4107 m mélyen, 150 km-re fekszik a szárazföldtől. A vállalat 1980 óta termel ki kőolajat az afrikai országban, a kilencedik mező felfedezése pedig még inkább megerősíti Angola kiemelt helyét. A cégcsoport a terület 35%-át birtokolja.
Az olasz cég az olajmezőinek bővítésén túl a földgázkészletekkel bíró blokkok számát is növeli. Öt, a Mexikói-öbölhöz tartozó nyílt vízi blokkot szerzett meg két új kulcsfontosságú területen. A vállalat így 174 kutatási engedéllyel és 281 blokk érdekeltségeivel rendelkezik a régióban.
Az Eni 2009-ben írt alá egyezményt a Quicksilver Resources amerikai független földgáztermelő részvénytársasággal, miszerint 27,5 százalékos részesedéssel bír a nem-hagyományos gázt előállító „Alliance” terület fejlesztéseiben.