A manapság divatos óriás méretű táskák első ránézésre igen praktikusak, hiszen mindent képesek elnyelni, amire egy nőnek szüksége van – sőt talán annál többet is. Sokan egész kis túlélőkészletet hurcolnak magukkal, a legtöbbször azonban semmi szükség nincs a nélkülözhetetlennek hitt dolgokra. Egy nagy táska azonban hívogató: arra készteti a tulajdonosát, hogy válogatás nélkül hajigáljon bele mindent, ami csak eszébe jut.
Ennek azonban könnyen fájdalom lehet a vége: a nehéz táska nemcsak nyomja az izmokat, idegeket és egyéb szöveteket, de a “kiegyensúlyozás” miatt nagyon rosszul is tartjuk magunkat, hisz a táska súlya miatt megdöntjük a felsőtestünket. Az eredmény nyak-, fej-, váll- és hátfájás – ideális esetben. Ha azonban a súly nagyon nagy, és hosszú ideig nem veszünk tudomást a testünk jelzéseiről, akkor könnyen idegrendszeri problémák vagy degeneratív ízületi betegség lehet a cipekedés vége. Több irányból közelítsünk a megoldás felé!
Kép forrása: Thinkstock
Mit vigyünk magunkkal?
Próbáljunk meg minden másnap – vagy legalább egy héten egyszer – alapos nagytakarítást végezni a táskánkban: dobjuk ki a felgyülemlett szemetet, vegyük ki azokat a tárgyakat, melyekre éppen nincs szükségünk, és gondolkozzunk el azon, hogy mit tudunk mégis nélkülözni a nélkülözhetetlennek gondolt holmikból. Törekedjünk a kompakt praktikumra: hatalmas sminktáska helyett vigyünk magunkkal egy-két multifunkciós terméket, jegyzetfüzet és naptár helyett használjuk a telefonunk megfelelő funkcióit.
A jól szervezettség szintén megkönnyítheti az életünket: ha előre tudjuk, hogy valamilyen programunk van másnap, akkor elég előtte bepakolni a táskánkba a szükséges holmikat.