Az, hogy fáradtnak vagy éppen kipihentnek érezzük magunkat, számos, a szervezeten belüli és a szervezeten kívüli októl függ.
Közérzetünket a fizikai állapotunkon kívül nagymértékben befolyásolja a lelkiállapotunk és az egyéb környezeti hatások is. Az időjárás-változásnak, a napsütésnek vagy a borongós időnek az emberi pszichére gyakorolt hatásáról már régóta tudunk.
Nehéz munka, tartós fizikai, szellemi és érzelmi megterhelés után a fáradtság természetes dolog, ezért még nem megy senki orvoshoz. Az állandó vagy gyakran és látható ok nélkül jelentkező fáradtságérzés azonban kóros lehet. Ha a szervi ok kizárható, legtöbbször pszichés eredetre gondolunk.
A Meteo Klinika kutatásai alapján a látható ok nélküli kimerültség gyakran összefüggésbe hozható az időjárási frontok és egyéb, időjárás-változáskor bekövetkező jelenségek emberi szervezetre gyakorolt hatásaival is. Frontátvonuláskor a légkörben bekövetkező hirtelen nyomás-, hőmérséklet- és egyéb változások folyamatosan próbára teszik szervezetünk alkalmazkodóképességét. A légköri folyamatok és szervezetünk működésének összhangja is hozzájárulhat fáradtságérzetünk, munkateljesítményünk alakulásához.
Ha szeretné tudni, mit tehet ellene, kattintson ide.
Forrás: Az időjárás is kifáraszt (Házipatika)