A lakosság figyelmeztetését jogszabályok írják elő, amelyek egyúttal a légszennyezést csökkentő intézkedésekre is kötelezik az önkormányzatot. A főváros vezetése ezt elmulasztotta megtenni, ezért a Levegő Munkacsoport elnöke levélben kérte Hagyó Miklós főpolgármester-helyettest, hogy haladéktalanul tegyen intézkedéseket a budapesti levegő minőségének javítására – áll a Levegő Munkacsoport közleményében.
Az Európai Környezetvédelmi Ügynökség nemrég közzétett jelentéséből megállapítható, hogy Budapest továbbra is a legszennyezettebb európai nagyvárosok közé tartozik. Csak a porszennyezettség következtében a fővárosban évente mintegy 2000 ember hal meg idő előtt, a megbetegedések száma eléri a százezret. Az asztmás megbetegedések száma Budapesten az utóbbi 25 évben a tízszeresére, a tüdőrákosoké több mint háromszorosára nőtt.
Egyre több gyermek szenved asztmában, allergiában, ami régebben egyáltalán nem volt jellemző. A levegőszennyezés évente sok milliárd forint kárt okoz, számottevően rontva nemcsak a főváros élhetőségét, de nemzetközi versenyképességét is – figyelmeztet a civilszervezet.