A 111 alkotó összesen 284 munkát készített, ezekből 77 művész 128 művét fogadta el a művészekből és művészettörténészekből álló grémium. Az idei tárlat egyik érdekessége, hogy a szervezők egy tematikus kiállításra is invitálták az alkotókat: Pszichokép címen Ferenczi Sándor munkásságára emlékezve lehetett művekkel pályázni.
A válogató zsűri tagjai egyebek mellett Bán András művészettörténész, Borgó és Csordás Zoltán képzőművészek, valamint Horváth Kinga grafikusművész voltak.
A XIX. Miskolci Téli Tárlat díjazottjai közül a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzat nagydíját Varga Éva szobrászművész kapta, a miskolci önkormányzat nagydíját, valamint a Ferenczi-pályázat fődíját pedig Pataki János képzőművész nyerte el.
Kákóczki András elmondta, hogy a XIX. Miskolci Téli Tárlat alkotásait 2008. január 5-ig tekinthetik meg az érdeklődők és – mint minden alkalommal – elkészült a kiállítást dokumentáló katalógus is, amelyben minden kiállító egy-egy művének reprodukciójával szerepel.
A Téli Tárlat története még 1955-ben kezdődött. A miskolci kiállítás-sorozatok közül ez nyúlik vissza időben a legmesszebb, hiszen az Miskolci Grafikai Biennálék máig tartó sorozata is csak 1961-ben indult – jegyezte meg a tárlat rendezője.
Kezdetben úttörő kezdeményezésnek számított, hogy a fővároson kívül vidéken is megrendezésre kerülhetett egy olyan tárlat, amely felvonultatta a magyar képzőművészet élvonalát és egyben lehetőséget adott a helyben élő művészeknek is a bemutatkozásra.
Az Országos Képzőművészeti Kiállításokat 1960-ig évente, majd 1961-től kétévente rendezték meg, a Miskolci Téli Tárlat 1970-ben kapta a nevét.