A Dűne, a Veszett világ, a Twin Peaks és többek között az Útvesztőben rendezője „legmélyebb háláját” fejezte ki az elismerésért. „Szeretem Franciaországot, ez nem titok” – hangsúlyozta Lynch. „Azt szeretem önben, ahogy ellentmond a reális világnak azért, hogy mögötte megtalálja az igazságot – emelte ki méltatásában az Elysée-palotában tartott ünnepségen a francia elnök. – Szeretem, ahogy a reménységet kutatja, és nagyon közel érzem magam ehhez a reménységhez és ehhez az álomhoz” – tette hozzá.
Sarkozy azt is elmondta, hogy kamaszként látta Lynchtől Az elefántember című filmet, amely meggyőzte őt arról, hogy „a mozi nagyon fontos dolog”. A francia elnök szerint a filmrendező művészetében a zseni nyilvánul meg, akire „elengedhetetlenül szükség van a mai társadalomban”. „Azt a szándékot is szeretem önben, hogy mindenhez hozzá kíván nyúlni, a mozihoz, a festészethez, a fotóművészethez, még a bútorokhoz is. Amikor arra gondolok, hogy engem kannibál elnöknek neveznek, végre egy olyan fickóval találkozhatok, aki még nálam is többet akar tenni” – lelkesedett Sarkozy az amerikai rendezőről. „Szeretem az ön becsületességét is: nem vagyok biztos abban, hogy ön és barátai igazán jobboldali elkötelezettségűek lennének” – zárta beszédét a francia elnök.
„Franciatudásom szegényes, de a szívem ma önnek köszönhetően gazdag” – mondta franciául a 61 éves filmrendező, akit az ünnepségre elkísért élettársa, Emily Stofle angol színésznő, Roman Polanski filmrendező, valamint Fanny Ardant és Charlotte Rampling színésznők.
David Lynch végül angolul mondott köszönetet a „művészek Franciaországának, amely szereti és támogatja a művészeteket”, valamint „maximális sikert kívánt Franciaország elnökének és a nagy francia nemzetnek”.