Idén harmadik alkalommal indul el a Samsung és az EdisonKids által életre hívott Megoldások a holnapért kihívás (ami a Samsung nemzetközi sikereket elért Solve for Tomorrow kezdeményezésén alapul), melynek keretében a szervezők a jövő feltalálóit keresik.
Tavaly az ország 27 különböző pontjáról 61 iskola összesen 270 diák pályázott, az első körön túljutó 50 csapat 180 diákja (és tanáraik) jövőtervező órákon vehettek részt, ahol megismerhették a design thinking módszer alapjait, illetve prezentációs készségeket sajáthítattak el. A középdöntőből végül nyolc csapat jutott tovább, és a zsűri végül a budapesti ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnáziumból érkező, 17 évesekből álló GITegylet ötletét értékelte a legjobbnak: a PlanNet nevű platformot, aminek lényege, hogy tárgyak eladásával támogathatók a felhasználók által kiválasztott jó ügyek.
A Megoldások a holnapért célja, hogy teret adjon a tehetségnek és megmutassa, a mai fiatalok miképp gondolkodnak a technológiai fejlődésről, a tudatosságról vagy a közösségi alkotásról.
Jelentkezés
Az idei kihívásra azon 12-18 éves fiatalok jelentkezését várják, akik szeretnének többet kihozni az iskolában tanultakból. A szervezők olyan 2-6 fős csapatokat keresnek, akik egy tanáruk bevonásával 2023. február 20-ig elkészítenek egy maximum két perces videót, amiben bemutatnak egy napjainkat vagy a közeljövőt érintő problémát és az erre nyújtott megoldási javaslatot. Idén három kategóriában – fenntarthatóság, a jövő oktatása vagy a közösség – lehet indulni, és a videóban érdemes kitérni arra is, hogy milyen személyes motivációk vezérlik a csapatot a választott probléma megoldására.
A jelentkező csapatok neves szakemberekkel fejleszthetik ötleteiket és bővíthetik jövőtervezői eszköztárukat, a diákokat támogató tanárokat pedig mentorálási és motivációs eszköztárral segítik a program szervezői. A kihívás végén a három legjobb ötletet prezentáló csapat 6 millió forint összértékben nyerhet Samsung készülékeket saját maguk, tanáruk és iskolájuk számára.
Nevezni a samsung.com/hu/solvefortomorrow/ oldalon lehet, az első körön továbbjutó ötven csapat pedig elismert szakemberekkel együttműködve egy olyan alkotóműhelyt hoz létre, ahol egymást inspirálva közösen gondolkodhatnak olyan megoldásokon, amik pozitívan hathatnak mindannyiunk életére. A diákokat és tanáraikat idén Biás Csongor a Startup Hungary alapítója és Pánczél Róbert matematikatanár, a JátékMatek alapítója is segíti, a harmadik fordulóba jutó legjobb nyolc csapatot pedig a Samsung és a start-up világ mentorai készítik fel a nyáron esedékes döntőre.
https://www.youtube.com/watch?v=1PlpCVmluDY